StartupРинок foodtech у 2020 році: 331 угоди на $8,6...

Ринок foodtech у 2020 році: 331 угоди на $8,6 млрд

За перше півріччя 2020 року об'єм інвестицій у світовий ринок FoodTech виріс на 15,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Ці шість місяців показали, що в об'ємних показниках для інвесторів найпривабливішими залишаються платформи для доставки їжі та додатки. Всього компанії уклали 331 угоду на $ 8,6 млрд.

6 місце: розробник біотехнологій Manus Bio — $ 340 млн

Manus Bio  — американський розробник передової технології ферментації, призначеної для відтворення рослинних процесів в мікроорганізмах для отримання натуральних інгредієнтів. 16 квітня 2020 року компанія залучила $ 340 млн. В угоді брали участь BBGI і Prefix Capital.

Технологія компанії використовується у виробництві складних і біологічно активних натуральних продуктів, ароматизаторів, харчових інгредієнтів, біопестицидів і фармацевтичних препаратів. Технологія може забезпечити доступ до складних натуральних інгредієнтів по всьому світу.

5 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів DoorDash – $ 400 млн

Американська служба доставки їжі DoorDash залучила $ 400 млн. У угоді взяли участь компанії Fidelity Investments і Durable Capital Partners, а також T. Rowe Price. Попередньо DoorDash оцінили в $ 15,6 млрд.

Зараз компанія домінує на ринку доставки страв в США: з початку року продажі компанії виросли на 110%, а частка ринку — з 42% до 47%. При цьому частки основних конкурентів — Grubhub, Uber Eats і Postmates – скоротилися.

Аналітики пояснюють успіх компанії в період локдауна виходом в передмістя незадовго до пандемії коронавируса.

Інвестиції будуть спрямовані на нові продукти і послуги, що задовольняють споживчі звички, сформовані при пандемії Covid-19.

4 місце: виробник рослинного м’яса Impossible Foods – $ 500 млн

Американська Impossible Foods (прямий конкурент Beyond Meat) залучила $ 500 млн під час залучення інвесторів, головним серед став Mirae Asset. Оцінка компанії склала $ 3,5 млрд. У раунді взяли участь Khosla Ventures, Horizons Ventures, Vika Ventures, Qatar Investment Authority, Temasek Holdings і 17 інших інвесторів.

Продукти компанії створені з використанням комбінації жирів, амінокислот і вітамінів з рослин. Текстурою і смаком вони схожі на звичайну яловичину.

У 2020 році компанія фактично потіснила світових виробників продуктів харчування, зробивши ставку на масовий сегмент і знайомство споживача з продуктом. У 2019 стартап уклав угоду з мережею ресторанів Burger King в США. У червні 2020 ковбаски Impossible Foods з’явилися у сендвічах для сніданку в ресторанних мережах на території США.

В кінці липня про старт продажів продукції Impossible Foods оголосив найбільший мережевий рітейлер світу Walmart. Залучені інвестиції будуть використані для фінансування досліджень, розширення виробництва, збільшенні роздрібного асортименту та виходу на ключові міжнародні ринки.

3 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів Deliveroo – $ 575 млн

Британський розробник онлайн-платформи доставки їжі Deliveroo допомагає користувачам замовляти їжу в ресторані. Платформа дозволяє поліпшити процесс замовлення та доставки продуктів за рахунок інтеграції мережевих і мобільних споживачів з терміналами управління замовленнями в торгових точках.

Компанія залучила $ 575 млн. У раунді брали участь Amazon, Fidelity Management & Research, The Strand Partners, Greenoaks Capital Partners та  T. Rowe Price.

Фінансування піде для розвитку команди інженерів компанії в лондонській штаб-квартирі, розширення районів доставки, залучення нових клієнтів.

2 место: супердодаток Grab — $886 млн

Сінгапурська платформа Grab для здійснення мобільних платежів, бронювання таксі та інших послуг займається доставкою їжі по всій Південно-Східній Азії. Компанія залучила $886 млн від фінансової групи Mitsubishi UFJ Financial Group та MUFG Innovation Partners і TIS. В раунді фінансування також взяли участь Kymco, Peak Global Investments і MUFG Bank.

Платформа працює на основі визначення місця розташування, яке зіставляє пасажирів з найближчим доступним водієм. У числі інших послуг додаток дозволяє доставляти гарячу і свіжу їжу через розділ GrabFood. Bloomberg назвав компанію найціннішим стартапом Південно-Східної Азії.

Інвестиції будуть використані для просування продуктів і послуг з кредитування, страхування і управління активами для споживачів в Південно-Східній Азії, малих і середніх підприємств.

1 місце: платформа для доставки продуктів і послуг Gojek – $ 3 млрд

Компанія Gojek із Індонезії залучила $3 млрд в рамках угоди, укладеної Tencent Holdings, JD.com та Alphabet. Попередня оцінка компанії склала $9,5 млрд.

Мобільний додаток Gojek дозволяє замовляти їжу, послуги прибиральників, масажистів, кур’єрів і перукарів по всій Індонезії. Також через додаток можна оплачувати всілякі рахунки.

Кошти будуть спрямовані на розширення компанії в Південно-Східній Азії.

Джерело: RB

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Тунець із сочевиці, крабові палички з водоростей — нові тренди foodtech

Багато хто чув про рослинне м'ясо, але настав час іншої тенденції. На тлі виснаження рибних запасів все частіше фінансування...

«Ковбойський» стартап хоче повторити процес поїдання коровою трави за допомогою мікробів та перевинайти сир

Засновники стартапу — підприємці Яап Кортевег і Ніко Коффеман. Вони звернули увагу на сегмент веганського молока після того, як...

Корейці за допомогою точного бродіння створили досконалий сир з вівса

Минулого року Armored Fresh залучила $23 млн інвестицій, щоб розширити наявну лінійку популярних закусок в американському стилі.Компанія стверджує, що...

Морський мох стане новим трендом їжі наступного року — його популярність виросла вчетверо

Ізраїльські аналітики Tastewise заявили, що новий суперфуд — морський мох — набуде піку популярності від 2022 року.Згадки та соціальні...

Корейський стартап створив інгредієнт, який надає рослинам смак м’яса

ACOMS — це протеїн Х-фактора, знайдений і “витягнутий” із морських водоростей. Як повідомляється, він надає м’ясним праймерам рослинного походження...

Стартап смажить популярні снеки із черв`яків та продає на вулицях

Харчова цінність інноваційних продуктів перевершує звичну м’ясну чи рослинну їжу. Снеки з комах містять багато білка, мінерали та вітаміни,...

Може вас зацікавити

Ні луски, ні хвоста. Рослинна риба припливла до України

Зі стрімким ростом популярності продуктів на рослинній основі, споживачі...

Вчені виростять у лабораторії персики, вишні та яблука. Без дерев

Випробування стартували з клітин чорниці, яблук, вишні, фейхоа, персиків,...

Вибір редактора
В продовження теми