StartupРинок foodtech у 2020 році: 331 угоди на $8,6...

Ринок foodtech у 2020 році: 331 угоди на $8,6 млрд

За перше півріччя 2020 року об'єм інвестицій у світовий ринок FoodTech виріс на 15,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Ці шість місяців показали, що в об'ємних показниках для інвесторів найпривабливішими залишаються платформи для доставки їжі та додатки. Всього компанії уклали 331 угоду на $ 8,6 млрд.

6 місце: розробник біотехнологій Manus Bio — $ 340 млн

Manus Bio  — американський розробник передової технології ферментації, призначеної для відтворення рослинних процесів в мікроорганізмах для отримання натуральних інгредієнтів. 16 квітня 2020 року компанія залучила $ 340 млн. В угоді брали участь BBGI і Prefix Capital.

Технологія компанії використовується у виробництві складних і біологічно активних натуральних продуктів, ароматизаторів, харчових інгредієнтів, біопестицидів і фармацевтичних препаратів. Технологія може забезпечити доступ до складних натуральних інгредієнтів по всьому світу.

5 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів DoorDash – $ 400 млн

Американська служба доставки їжі DoorDash залучила $ 400 млн. У угоді взяли участь компанії Fidelity Investments і Durable Capital Partners, а також T. Rowe Price. Попередньо DoorDash оцінили в $ 15,6 млрд.

Зараз компанія домінує на ринку доставки страв в США: з початку року продажі компанії виросли на 110%, а частка ринку — з 42% до 47%. При цьому частки основних конкурентів — Grubhub, Uber Eats і Postmates – скоротилися.

Аналітики пояснюють успіх компанії в період локдауна виходом в передмістя незадовго до пандемії коронавируса.

Інвестиції будуть спрямовані на нові продукти і послуги, що задовольняють споживчі звички, сформовані при пандемії Covid-19.

4 місце: виробник рослинного м’яса Impossible Foods – $ 500 млн

Американська Impossible Foods (прямий конкурент Beyond Meat) залучила $ 500 млн під час залучення інвесторів, головним серед став Mirae Asset. Оцінка компанії склала $ 3,5 млрд. У раунді взяли участь Khosla Ventures, Horizons Ventures, Vika Ventures, Qatar Investment Authority, Temasek Holdings і 17 інших інвесторів.

Продукти компанії створені з використанням комбінації жирів, амінокислот і вітамінів з рослин. Текстурою і смаком вони схожі на звичайну яловичину.

У 2020 році компанія фактично потіснила світових виробників продуктів харчування, зробивши ставку на масовий сегмент і знайомство споживача з продуктом. У 2019 стартап уклав угоду з мережею ресторанів Burger King в США. У червні 2020 ковбаски Impossible Foods з’явилися у сендвічах для сніданку в ресторанних мережах на території США.

В кінці липня про старт продажів продукції Impossible Foods оголосив найбільший мережевий рітейлер світу Walmart. Залучені інвестиції будуть використані для фінансування досліджень, розширення виробництва, збільшенні роздрібного асортименту та виходу на ключові міжнародні ринки.

3 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів Deliveroo – $ 575 млн

Британський розробник онлайн-платформи доставки їжі Deliveroo допомагає користувачам замовляти їжу в ресторані. Платформа дозволяє поліпшити процесс замовлення та доставки продуктів за рахунок інтеграції мережевих і мобільних споживачів з терміналами управління замовленнями в торгових точках.

Компанія залучила $ 575 млн. У раунді брали участь Amazon, Fidelity Management & Research, The Strand Partners, Greenoaks Capital Partners та  T. Rowe Price.

Фінансування піде для розвитку команди інженерів компанії в лондонській штаб-квартирі, розширення районів доставки, залучення нових клієнтів.

2 место: супердодаток Grab — $886 млн

Сінгапурська платформа Grab для здійснення мобільних платежів, бронювання таксі та інших послуг займається доставкою їжі по всій Південно-Східній Азії. Компанія залучила $886 млн від фінансової групи Mitsubishi UFJ Financial Group та MUFG Innovation Partners і TIS. В раунді фінансування також взяли участь Kymco, Peak Global Investments і MUFG Bank.

Платформа працює на основі визначення місця розташування, яке зіставляє пасажирів з найближчим доступним водієм. У числі інших послуг додаток дозволяє доставляти гарячу і свіжу їжу через розділ GrabFood. Bloomberg назвав компанію найціннішим стартапом Південно-Східної Азії.

Інвестиції будуть використані для просування продуктів і послуг з кредитування, страхування і управління активами для споживачів в Південно-Східній Азії, малих і середніх підприємств.

1 місце: платформа для доставки продуктів і послуг Gojek – $ 3 млрд

Компанія Gojek із Індонезії залучила $3 млрд в рамках угоди, укладеної Tencent Holdings, JD.com та Alphabet. Попередня оцінка компанії склала $9,5 млрд.

Мобільний додаток Gojek дозволяє замовляти їжу, послуги прибиральників, масажистів, кур’єрів і перукарів по всій Індонезії. Також через додаток можна оплачувати всілякі рахунки.

Кошти будуть спрямовані на розширення компанії в Південно-Східній Азії.

Джерело: RB

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Виробник першої рослинної баранини отримав мільйонні інвестиції та взявся за розробку дичини

В інвестиційному раунді взяли участь AgFunder, Bessemer Venture Partners, New Crop Capital та Siddhi Capital. Зокрема, це перший випадок,...

Китай включив у наступну п’ятирічку лабораторне м’ясо через неймовірний апетит співвітчизників

Будучи орієнтиром для майбутніх розробок, інновацій та розвитку національної економіки, план включає вирощене альтернативним способом м’ясо та «продукти майбутнього»...

Вирощений у лабораторії блакитний тунець потрапить в тисячі ресторанів Японії, Кореї та Гонконгу

Стартап займається вирощуванням клітинних морепродуктів для суші – блакитного тунця та інших.Разом компанії співпрацюватимуть над розробкою та маркетингом продуктів,...

Доставка їжі: тенденції, секрети, фішки, майбутнє ринку онлайн-доставки продуктів

Очевидно, що з пандемією ринок доставки їжі (готової або для самостійного приготування) просто вибухнув, і показав неймовірні темпи зростання....

Тренди ринку здорового харчування: новинки, тенденції правильного харчування у 2022 році

Сьогодні тренд на здорове харчування перестає бути просто захопленням, а підхід до вибору продуктів стає все більш усвідомленим. Тепер...

Продукти харчування без цукру: повний список продуктів

Цукор – це чистий вуглевод, який підвищує настрій та дає підйом енергії. У своєму чистому вигляді він не зустрічається...

Може вас зацікавити

Виробник першої рослинної баранини отримав мільйонні інвестиції та взявся за розробку дичини

В інвестиційному раунді взяли участь AgFunder, Bessemer Venture Partners,...

Китай включив у наступну п’ятирічку лабораторне м’ясо через неймовірний апетит співвітчизників

Будучи орієнтиром для майбутніх розробок, інновацій та розвитку національної...

Вибір редактора
В продовження теми