Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  «Електронний ніс» визначатиме свіжість м’яса без відкриття упаковки

  Команда вчених Нань’янського технологічного університету в Сінгапурі (NTU Singapore) розробила проект під робочою назвою «Електронний ніс». Сенс розробки в автоматизації визначення свіжості м'яса.

  Вибір читачів

  У якості рецептора «електронного носа» виступає спеціальний штрих-код, які з’являються під час зберігання м’ясних продуктів, у процесі їхнього розпаду. Зчитати штрих-код можна за допомогою спеціального додатку для смартфона. Ступінь свіжості м’яса визначається за кольором, який порівнюється з бібліотекою штрих-кодів у додатку.

  Змінює свій колір штрих-код за рахунок ацетату хітозану і кольорового барвника, які він містить і які реагують на різні запахи від м’яса.

  Тестування проводилося на упаковках курятини, риби та яловичини, які зберігалися різні терміни. Тести показали, що «Електронний ніс» визначає термін зберігання м’яса з точністю до 98,5%.

  Спроби розробити подібні пристрої були і раніше, але в проекті «Електронний ніс» вперше були застосовані нейронні мережі, які імітують процеси в мозку тварини.

  Професор Чень Сядунг, співавтор проекту та директор інноваційного центру для в НТУ, сподівається, що проект «Електронний ніс» розвиватиметься й надалі. Він сподівається, що невдовзі штрих-коди для визначення ступеня свіжості будуть інтегровані на глобальному рівні — у більшості упаковок продуктів.

  Источник 

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Лідер ринку спортивних напоїв створив вишневий сік, що відновлює м’язи

  Продукт преміум-класу, концентрат Черибунді готується на основі терпкої вишні, найбільш багатої антиоксидантами суперягоди у світі. Компанія застосовує власний методом екстрагування...

  Вам може сподобатися: