ТехнологіїAir Co. Екологічна горілка з двох інгредієнтів: вуглекислого газу...

Air Co. Екологічна горілка з двох інгредієнтів: вуглекислого газу і води

Стартап Air Co пропонує незвичайну технологію виготовлення спирту — не з зерна, а з повітря і води

За словами одного із засновників стартапа Грегорі Костянтина, при виробництві кожної пляшки горілки Air Co., з атмосфери поглинається стільки вуглекислого газу, скільки поглинають вісім великих дерев.

Горілка, яку стартапери вже пропонують в декількох барах Нью-Йорка за ціною 65 доларів за пляшку об’ємом 750 мл, складається тільки з двох інгредієнтів: вуглекислого газу і води.

Традиційну горілку виробляють шляхом зброджування зернових культур з подальшою ректифікацією спирту. Причому виробництво звичайної пляшки горілки може привести до утворення близько 13 фунтів парникових газів, в той час як продукт Air Co. є вуглецево-негативним, так як видаляє фунт вуглецю з повітря з кожної виробленої пляшкою.

«Наша запатентована система працює з використанням сонячної електроенергії аналогічно фотосинтезу в природі, де рослини дихають СО2. Вони поглинають воду і використовують енергію в сонячного світла для виробництва цукру та інших вуглеводнів з киснем в якості єдиного побічного продукту. Те ж саме і з нашим процесом: єдиним побічним продуктом у ньому є кисень», — розповідає електрохімік і співзасновник стартапу Стаффорд Шихан.

система працює з використанням сонячної електроенергії аналогічно фотосинтезу в природі

Технологія Air Co. розщеплює воду на водень і кисень, а потім об’єднує водень з вуглекислим газом і створює алкоголь з водою, виділяючи кисень в атмосферу. Потім вода видаляється дистиляцією, залишаючи після себе спирт.

Air Co. заявляє, що її горілка не містить ніяких домішок, які можуть залишитися після традиційної ректифікації зернової браги.

Air Co. конвертер вуглекислого газу. Система для уловлювання надлишку вуглекислого
газу з повітря і перетворення його в чистий етанол для виробництва горілки

Крім того, для виробництва традиційної горілки треба обробляти тисячі гектар землі під кукурудзу, картоплю або пшеницю. А за даними Мічиганського університету, саме на виробництво продуктів з зерна припадає 3% парникових газів у США.

Стартап Air Co. був заснований в 2017 році Грегорі Костянтином, колишнім керівником компанії Diageo – виробника спирту і пива, і вченим-хіміком Єльського університету Стаффордом Шихане. Співзасновники зустрілися в барі в Ізраїлі, куди їздили на запрошення Forbes в 2016 році.

За словами Костянтина, йому було цікаво працювати з Шихане після того, як він дізнався про технології перетворення СО2 в алкоголь, яку той створив в Єльському університеті.

Співзасновники Air Co. Стаффорд Шихан і Грегорі Костянтин

Горілка — це перший продукт Air Co., каже Костянтин, але довгострокова мета компанії не тільки стати виробником побутової хімії і парфумерних продуктів, використовуючи чистий етанол з вуглекислого газу, але і допомогти в майбутньому скоротити викиди парникових газів.

Костянтин говорить, що для початку вони запустили свій продукт тільки в декількох обраних барах і ресторанах Нью-Йорка. В планах розширення свого покриття до роздрібних мереж у 2020 році. Правда, ще невідомо, хто буде готовий заплатити 65 доларів за екологічно чисту горілку, якщо пляшка Absolut або Tito на 750 мл коштує близько 20 доларів, тим більше, що на смак продукт Air Co. не відрізняється від звичайної горілки.

Стартап Air Co., в якому в даний час працюють дев’ять співробітників, не розкриває суму залучених інвестицій. Але його система конверсії вуглецю Air Co. вже отримала нагороди від НАСА, Організації Об’єднаних Націй і стала одним з п’яти фіналістів глобального конкурсу XPRIZE (найбільшого в світі конкурсу вуглецевих технологій) з призовим фондом в $20 млн.

Концепція Air Co. по перетворенню вуглецю в спирт не нова. У 2017 році студенти з Делфтського технологічного університету в Нідерландах також знайшли спосіб зробити алкоголь з повітря.

Крім того, в 2019 році у Фінляндії відкрилася пивоварня з негативним викидом вуглецю, яка використовує вуглекислий газ для виробництва пива.

За матеріалами CNBC

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Німці будуватимуть біореактори для вирощування лабораторного м’яса у національних масштабах

Компанія стверджує, що закрила найбільший раунд початкового фінансування в індустрії клітинного сільського господарства в Європі. The Cultivated B. виходить із...

На розвиток кадрів та інновації можна отримати понад 5 млн грн гранту

USAID очікує, що це сприятиме підвищенню економічної стабільності українських виробників та сприятиме інноваціям. У межах програми буде надано орієнтовно 20...

Священник пече на Хмельниччині хліб з тризубами та ремонтує машини для ЗСУ

Тарас Хом'юк став священником у 2010 році, та займався розвитком Української Греко-Католицької Церкви на Хмельниччині. Проте з початком повномасштабної...

Фінський стартап будує першу у світі фабрику для виробництва білка з повітря

Нові виробничі потужності під назвою Factory 01 дозволить масштабувати та комерціалізувати протеїн Solein, який, як стверджує Solar Foods, є...

Корейський стартап створив інгредієнт, який надає рослинам смак м’яса

ACOMS — це протеїн Х-фактора, знайдений і “витягнутий” із морських водоростей. Як повідомляється, він надає м’ясним праймерам рослинного походження...

Стартап смажить популярні снеки із черв`яків та продає на вулицях

Харчова цінність інноваційних продуктів перевершує звичну м’ясну чи рослинну їжу. Снеки з комах містять багато білка, мінерали та вітаміни,...

Може вас зацікавити

Свіжий бульйон у будь-якій точці світу: Unilever тестує «подорожуючі фабрики»

Компанія Unilever розпочала тестування портативних «подорожуючих фабрик». Нині одна...

На Черкащині печуть спельтовий хліб за 700-літнім рецептом

Старовинний хліб випікається на хмелевій заквасці з додаванням місцевого...

Вибір редактора
В продовження теми