Неділя, 13 Червня, 2021
інше

  Схрумати хробака: вчені ЄС підтвердили безпечність білку з личинок комах

  Вибір читачів

  Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA — Далі) науково підтвердило безпеку білка, створеного з комах. Дослідники вивчили ступінь алергенної реакції на протеїн з личинок жуків і прийшли до висновку, що такий ризик є, але не більший, ніж на будь-який інший продукт.

  Дослідження почалися ще в 2018 році за заявкою французької компанії EAP Group Agronutris. Тоді французи мали намір робити з борошняних хробаків різні снеки і використовувати при виробництві інших продуктів. І ось тепер вчені нарешті дали зелене світло для таких смаколиків. Як вам такий гарнір з комах до смажених жаб’ячих лапок?

  Як вам такий гарнір з комах до смажених жаб’ячих лапок?

  Експерти Міжнародної платформи по використанню комах в їжі та кормах (IPIFF — Далі) вважають, що це епохальне рішення створить цілу ринкову нішу. «Цей документ дійсно відкриє широку комерціалізацію сфери їстівних комах в ЄС», — заявив Антуан Хуберт, президент IPIFF.

  Борошняні хробаки

  Виробництво протеїну з комах має також і екологічний контекст. За оцінками FAO (продовольча і сільськогосподарська організація ООН — Авт), для виробництва такої ж кількості білка цвіркунам потрібно в шість разів менше кормів, ніж коровам, в чотири рази менше, ніж вівцям, і вдвічі  менше — ніж свиням або і курям. Це важливо, якщо врахувати, що 25% всіх викидів парникових газів припадає саме на традиційне м’ясне виробництво.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Пластикову упаковку замінить папір, покритий білками та БАДами

  Нова упаковка не містить жодного пластику. Більше того, вона подовжує термін зберігання продуктів.У рамках проекту «BioActiveMaterials» група дослідників вирішила...

  Вам може сподобатися: