Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  Схрумати хробака: вчені ЄС підтвердили безпечність білку з личинок комах

  Вибір читачів

  Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA — Далі) науково підтвердило безпеку білка, створеного з комах. Дослідники вивчили ступінь алергенної реакції на протеїн з личинок жуків і прийшли до висновку, що такий ризик є, але не більший, ніж на будь-який інший продукт.

  Дослідження почалися ще в 2018 році за заявкою французької компанії EAP Group Agronutris. Тоді французи мали намір робити з борошняних хробаків різні снеки і використовувати при виробництві інших продуктів. І ось тепер вчені нарешті дали зелене світло для таких смаколиків. Як вам такий гарнір з комах до смажених жаб’ячих лапок?

  Як вам такий гарнір з комах до смажених жаб’ячих лапок?

  Експерти Міжнародної платформи по використанню комах в їжі та кормах (IPIFF — Далі) вважають, що це епохальне рішення створить цілу ринкову нішу. «Цей документ дійсно відкриє широку комерціалізацію сфери їстівних комах в ЄС», — заявив Антуан Хуберт, президент IPIFF.

  Борошняні хробаки

  Виробництво протеїну з комах має також і екологічний контекст. За оцінками FAO (продовольча і сільськогосподарська організація ООН — Авт), для виробництва такої ж кількості білка цвіркунам потрібно в шість разів менше кормів, ніж коровам, в чотири рази менше, ніж вівцям, і вдвічі  менше — ніж свиням або і курям. Це важливо, якщо врахувати, що 25% всіх викидів парникових газів припадає саме на традиційне м’ясне виробництво.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  В Нідерландах збудують завод, де вироблятимуть унікальний білок за допомогою грибів

  Очікується, що фабрика запрацює до 2022 року. Початкова потужність виробництва — 10 тис. т на рік, до 2027 р....

  Вам може сподобатися: