П’ятниця, 24 Вересня, 2021
інше

  Лабораторний гібрид: Мішленовський ресторан в Іспанії буде продавати надруковане на 3D-принтері м’ясо

  Novameat — іспанський стартап, який використовує технологію тривимірного друку цільних зрізів рослинного м'яса, отримав від уряду Іспанії 250 000 євро.

  Вибір читачів

  Технологію, яка дозволяє фактично «друкувати» рослинні аналоги м’яса розробили в іспанському стартапі Novameat. Технологія не нова, але іспанці запропонували своє ноу-хао. Вони у рецептурі поєднали рослинні інгредієнти з фрагментами м’яса, вирощеного в лабораторії. Винайшов такий гібридний підхід у виробництві альтернативного протеїна генеральний директор компанії Novameat Джузеппе Скіонті. Раніше він працював професором біоінженерії в Університеті Каталонії.

  Такий принципово новий підхід у виробництві альтернативного протеїну відкриває нову ринкову нішу. Наявність у рослинному «м’ясі» справжнього м’яса робить такі продукти унікальними. Фактично це справжній м’ясний продукт, але без традиційного процесу його виробництва — без забою тварин, наприклад.

  Сміливий стартап вже отримав перший транш фінансування від іспанського уряду в рамках Програми NEOTEC, яку курує Іспанський центр промислового технологічного розвитку (CDTI).

  Також в Novameat анонсували початок співпраці з рестораном Disfrutar, який з гордістю носить дві зірки Мішлен. До експериментів шеф-кухарям цього закладу не звикати — вони частина команди, яка активно розвиває молекулярну гастрономію. У ресторані вже поставили перший м’ясний принтер від Novameat.

  Скіонті вважає, що це початок нової ери в персоналізованому харчуванні. «За допомогою 3D-друку можна експериментувати з новими текстурами кожен день», — каже він.

  Джерело: The Spoon

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  В Нідерландах збудують завод, де вироблятимуть унікальний білок за допомогою грибів

  Очікується, що фабрика запрацює до 2022 року. Початкова потужність виробництва — 10 тис. т на рік, до 2027 р....

  Вам може сподобатися: