Добрі гени: ТОП-5 тенденцій, які формуватимуть інновації у світі їжі

Після непередбачуваного та бурхливого 2020 року всі прагнуть стабільності. Проте пандемія ще пануватиме деякий час у світі, і саме вона формуватиме головні тренди у сегменті їжі та напоїв. Ними стануть прагнення споживачів підтримати імунітет, відчути нові аромати та поласувати чимось більш технологічним.

Якщо торік головною тенденціїєю  у сфері харчових продуктів була безпека, то у 2021-му на передній план вийдуть технології. У центрі уваги буде нова рослинна їжа та розробки на основі CRISPR – редагування генів.

Ось ТОП-5 тенденцій, які сприятимуть інноваціям у 2021 році.

  1. Зосередження на здоров’ї та покращенні імунітету

Кара Нільсен, директор Food & Drink у WGSN, компанії з прогнозування тенденцій, говорить, що багато компаній спробують зробити на цьому ривок.

Для цього в хід піде все – від бузини і пробіотиків до куркуми та олії морінги. Інші акцентуватимуть на зниженні вмісту цукру у своїй продукції та решті якостей, пов’язаних зі здоров’ям.

  1. Прозорість технологій

Згідно з опитуваннями, 6 із 10 споживачів хочуть мати додаткову інформацію про походження їжі.

Прозорість отримає вирішальне значення для розуміння того, як виготовляється той чи інший продукт. Деякі інновації зосереджені саме на цьому: цифрові етикетки з терміном придатності, які відстежують якість їжі в режимі реального часу та інші «розумні» упаковки.

  1. Інтерес до рослинної та іншої альтернативної їжі

Простір рослинної їжі не лише зростатиме, але й набуватиме інших форм та поповниться новими інгредієнтами – від водоростей до грибів.

Багато продуктів створять неабиякий ажіотаж, але споживачі також хочуть, щоб вони мали хороший смак, додає Сабіна Вяс, старший директор стратегічних ініціатив та комунікацій Асоціації харчових продуктів на рослинній основі.

  1. Ріст попиту на «здорові» ароматизатори

Інтерес споживачів до нових смаків та ароматів спостерігався ще торік. Зараз він лише посилиться.

Люди стали менше подорожувати, знизилося різноманіття вживаної їжі. Тож вони все частіше шукають задоволення у нових смаках, а аромати їх лише підсилюють, пояснює Ніл Сондерс, керуючий директор відділу роздрібної торгівлі GlobalData.

Водночас це мають бути не синтетичні смаки. У пріоритеті – натуральність, традиційні ягоди та фрукти.

  1. CRISPR та редагування генів стає ближчим

Редагування генів обіцяє поліпшення смаку та текстури продуктів. Якщо раніше CRISPR застосовували для популярних сільгоспкультур, таких як кукурудза та соя, то тепер технологія видаляє гіркоту з поживної зелені, насіння з поверхні ожини та кісточки з вишні.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Лабораторне м’ясо стане пріоритетом у продовольчій системі США — уряд виділяє $1 млрд

Заява Aleph Farms з’явилася відразу після того, як адміністрація США зобов’язалася виділити $1 млрд на зниження цін на м’ясо...

Nestlé модернізує центр, де експерти дегустуватимуть інноваційну їжу для Азії

R&D-центр в Сінгапурі має стратегічне значення для компанії. Саме тут всі розробки продуктів та технологій адаптуються під смакові уподобання...

Україна створює перший індустріальний парк для новітньої харчової промисловості

Індустріальний парк VOLIA об’єднуватиме  три локації, які спеціалізуватимуться на окремих етапах виробництва та просування продуктів його резидентів.У Вінниці буде...

Компанія Ді Капріо везе вирощенні в лабораторії стейки до європейських ресторанів

Aleph Farms подала заявку через кілька днів після того, як запросила дозвіл у Швейцарії на продаж інноваційного м’яса на...

Стартап створив «пігулку» для імунітету із секретного інгредієнта королівського торта

Жувальні цукерки підтримують імунне здоров’я та містять утричі більше органічних ягід бузини, ніж багато провідних брендів. А також не...

Хутро з кропиви — у Копенгагені показали нові рослинні тренди моди

Вони створені у стилі популярних сумок Ganni Bou, але цього разу – з унікальних біоматеріалів. Матеріал для пошиття сумок для...

Може вас зацікавити

Стартап створив молекулярну курятину з води, квасолі, трав та овочів. Вона містить все, що є у м’ясі

Виробничий стартап Shandi Global розробив аналог м’яса рослинного походження...

Рослинне морозиво б’є рекорди — пандемія та параноя підштовхують попит

Категорія морозива традиційно характеризується ​​поблажливістю з боку споживачів. Тим...

Вибір редактора
В продовження теми