Субота, 25 Вересня, 2021
інше

  За сім років гамбургери на клітинній основі здешевшали у 28 000 разів

  Ціна на м’ясо, вирощене в лабораторіях, неухильно знижується завдяки появі більшої кількості гравців на ринку та науковим досягненням

  Вибір читачів

  Після того, як голандська компанія Mosa Meat представила перший у світі гамбургер з клітинного м’яса в 2013 році (процес зайняв два роки, а сам продукт коштував $325 тис), — люди повірили, що справжнє м’ясо можна приготувати, не вбиваючи тварин.

  Потім виникла наступне завдання: зробити клітинне м’ясо хоч трохи дешевшим, не кажучи вже про доступні ціни для споживача.

  І ось це сталося. Нещодавно ізраїльська компанія Future Meat Technologies, яка виробляє курку на основі клітин, зуміла знизити вартість курячої грудки до $7,50. Під новий продукт компанія залучила фінансування в розмірі $27 млн.

  «За сім років нам вдалося знизити вартість гамбургерів у 28 000 разів. Чи можете ви уявити собі, щоб що-небудь ще в світі настільки знецінилось!?», —  риторично питає Яків Наміас, засновник і головний науковий співробітник Future Meat Technologies. «Уявіть, що сталося б, якби ви могли купити Tesla Model X у 28 000 разів дешевше, ніж коли вона з’явилася. Ви тоді купили її, по суті, за 20 доларів».

  За словами Наміаса, зниження цін на клітинне м’ясо до доступного споживачам рівня, є ключовим моментом в його розробці і у становленні нової галузі. Споживачі не купуватимуть його, якщо воно буде набагато дорожчим звичайного м’ясо. Низька вартість і ефективність виробництва — це було в центрі уваги Наміаса, коли він заснував Future Meat в 2018 році .

  Система, яку використовує Future Meat, унікальна тим, що може швидко виробляти велику кількість клітин. Компанія використовує швидкозростаючі клітини. За словами Нахміаса, нині компанія будує підприємство з виробництва біопродуктів.

  По суті, це новий вид біореактора з виходом кінцевого продукту в декілька разів вище, ніж зараз. «Тобто на кожен літр поживного середовища із клітин ми отримуємо 800 грамів біомаси», — каже науковець. За його словами, виробництво в 10 разів ефективніше, ніж у багатьох інших існуючих на сьогодні компаній з виробництва клітинного м’яса. Новий біореактор буде повністю побудовано у квітні або травні цього року.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Пиво, зварене з роботом-пивоваром, взяло золото на найбільшому конкурсі у світі

  Американський портер Крістіана Чендлера, приготований за допомогою BEERMKR, обійшов 164 учасників. "Чорт, я взяв золото! Та я роками намагався виграти...

  Вам може сподобатися: