Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  Не в сміття, а в хлам! У Швеції випустили горілку з харчових відходів

  Шведська компанія Gotland Spirits випустила нову горілку преміум-класу під назвою SPILL, виготовлену з харчових відходів

  Вибір читачів

  Компанія співпрацює з Coop — одним з найбільших шведських продуктових рітейлерів. Gotland отримує товари з терміном придатності, що закінчується, з супермаркетів і перетворює їх в алкоголь. Серед «інгредієнтів» нової горілки можна зустріти макарони, крекери, фрукти і сухе молоко. За словами Йохана Йоханссона, засновника Gotland Spirits, напій не поступається якістю кращим зразкам горілки класу «люкс».

  Компанія не надала детальну інформацію про технічний процес створення випивки з харчових відходів, але концепція аналогічна тому, що робили в минулому інші компанії з виробництва пива, вина і спиртних напоїв. Сенс у порятунку продуктів, які б в іншому випадку відправлялися б на звалища. Такі продукти використовують як сировину для бродіння з подальшою дистиляцією.

  Наприклад, компанія Misadventure Vodka, що базується в Південній Каліфорнії, робить горілку з «врятованої» випічки. А пивна компанія Toast варить крафтове пиво із «зайвого» хліба.

  В США та ЄС найбільше продуктів витрачається в ланцюжку поставок на рівні споживачів, включаючи продуктові магазини. Харчові відходи на душу населення в цих регіонах становлять близько 95-115 кг/рік у порівнянні з 6-11 кг/рік в Африці і Південно-Східної Азії. За даними Європейської комісії, ЄС щорічно викидає близько 88 мільйонів тонн продуктів харчування, що становить у перерахунку 143 мільярдів євро.

  Gotland Spirits — відносно невеликий виробник алкогольних напоїв, тому поки що SPIL доступний тільки в Швеції.

  Нагадаємо, що у Нідерландах з харчових відходів (а саме з бананової шкірки) вироблятимуть підсолоджувачі, а іспанська дизайнерка перетворює харчові відходи на засоби по догляду за шкірою.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Стартап із Кембриджа створить промислові біореактори для вирощування «лабораторного» м’яса

  Генеральний директор стартапу Джек Рейд вважає, що існуючі зараз установки біореакторів для вирощування клітинного м’яса є недостатньо продуктивними.Вони розроблені...

  Вам може сподобатися: