Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  Найкращим джерелом рослинного білка виявився чайот, який культивували ще інки

  У світі рослин віднайшли нове перспективне джерело протеїну – чайот або чочо. Це плетиста рослина з їстивними плодами, яка росте високо в Андах.

  Вибір читачів

  На поживні властивості чайоту звернув свою увагу еквадорець, спортсмен світового класу Рікі Ечаніке (Ricky Echanique). Коли у нього розвинулись аутоімунні захворювання, Рікі виявився нездатним тренуватися. Але його врятували дві речі: рідна країна Еквадор та рослинна дієта.

  Зараз Рікі є власником компанії Mikuna Foods, і всіляко популяризує новий інгредієнт, прагнучи допомогти спортсменам зі схожими проблемами, які мав сам.

  Чайот – це 54% повноцінного білку. Він містить вітаміни Е і D, багатий омегою і має у складі 300 міліграмів кальцію в розрахунку на порцію.

  «Це найпотужніше джерело рослинного білку, яке я коли-небудь зустрічав», – говорить засновник Mikuna Foods.

  Існуючий рослинний протеїн із сої та гороху, звісно, має багато корисних властивостей. Але він може спричиняти порушення травлення, а також виступати алергеном.

  У даний час компанія продає на своєму веб-сайті білкові порошки, які, по суті, є перемеленим чайотом. Він може використовуватися для приготування напоїв або випічки.

  До слова, чайот був поширеною культурою в Еквадорі ще з часів інків. Але його майже ніколи не використовувалося в їжу, хіба що в голодні роки.

  Привабливим культивування рослини робить посухостійкість та невибагливість.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Велика продуктова мережа продаватиме сіль, якій 300 млн років. Її збирають з підземних потоків в Африці

  Сіль Орікс добувають у пустелі Калахарі. Її збирають з підземних потоків, що протікають через древні скельні утворення Двіка, яким...

  Вам може сподобатися: