Неділя, 17 Жовтня, 2021
інше

  80% жителів мегаполісів замовляють їжу через доставку. В лідерах — Glovo

  73% українців користується сервісами доставки продуктів та готової їжі.

  Вибір читачів

  Як свідчать дані свіжого дослідження «Делойт», у трійці лідерів — Glovo (18%), власні служби доставки ресторанів (12%) та Raketa (10%).

  Аналітики прагнули визначити, як поводилися українські споживачі протягом останнього року, як вплинуло поширення COVID-19 на купівельні звички, а також які тренди простежуються у споживанні товарів різних категорій. 

  Для цього було опитано 1600 респондентів з усіх регіонів України (за винятком АР Крим та ОРДЛО).

  Чим більший населений пункт, тим частіше його жителі замовляють харчі з доставкою, говорять в «Делойт».

  Приміром, у мегаполісах користувачами сервісів доставки продуктів та готової їжі є понад 80% жителів.

  Характерним маркером поведінки українських споживачів є «брендозалежність», коментує результати дослідження Ольга Шамрицька, партнерка з аудиту компаній галузі ритейлу та оптової дистрибуції. Практично в усіх категоріях товарів бренд значною мірою впливає на остаточний вибір покупців. 

  «Обмежений бюджет змушує українців уважніше ставитися до свого вибору, здійснювати раціональні покупки й уникати додаткових витрат на купівлю товарів неперевірених виробників. З іншого боку, торгові мережі починають все частіше створювати власні торгові марки, яким довіряють покупці», – ділиться експертка.

  За результатами дослідження, понад половина українців не спостерігає зміну своєї купівельної активності внаслідок пандемії.

  Водночас у зв’язку з карантином простежується загальна тенденція до збільшення онлайн-покупок. Частка респондентів, які стали здійснювати покупки частіше в онлайн-магазинах, у 2 рази більша за тих, хто став купувати офлайн (18% та 9% відповідно).

  У свою чергу, зменшення купівельної активності серед українців спостерігається щодо здійснення покупок у традиційних магазинах: 39% опитаних зазначили, що стали здійснювати покупки в традиційних магазинах рідше, ніж до карантину, а 30% респондентів стали менше витрачати на такі покупки.

  До слова, найбільше витрачають на онлайн-покупки люди віком 16–29 років (на 9% більше, ніж люди у віці 45+ років).

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Принц Чарльз проти «збочених» субсидій у тваринництво та покладає надії на альтернативне м’ясо

  «Я завжди відчував, що ми надмірно експлуатуємо та завдаємо шкоди природі, не розуміючи, наскільки ми залежимо від усього, що...

  Вам може сподобатися: