Додайте жиру. Ривок на ринку альтернативної їжі пророкують гібридному м’ясу

Гібридні продукти можуть дати ривок розвитку ринку альтернативного м’яса – як його рослинних аналогів, так і лабораторного вирощеного.

Ідо Савір, співзасновник та головний виконавчий директор SuperMeat, виробник культивованої курки в Тель-Авіві, говорить, що існуючі сьогодні продукти потребують вдосконалення.

«Рослинні альтернативи мають ряд проблем, як то температура смаження або інші, які ми можемо вирішити, використовуючи культивований матеріал», — сказав він.

Щоб надати рослинним бургерам такої ж соковитості, яку б забезпечили тваринні котлети, Impossible Foods використовує соєвий легемоглобін — рослинний білок, який несе залізовмісний молекулярний гем.

Один із потенційних варіантів гібридних продуктів — заміна рослинного жиру жиром тваринного походження.

«Це дозволить монетизувати культивоване м’ясо на ранніх термінах, використовуючи існуючі виробничі лінії», — говорить Савір.

Ще одним напрямком створення гібридного м’яса є поєднання рослинних матеріалів та клітин, вирощених у лабораторії. Це уже робить компанія Eat Just, яка у грудні отримала дозвіл на продаж курятини в Сінгапурі.

Культивований продукт став першим у світі, який отримав отримав законодавче схвалення. Насправді він  містить 70% культивованої курки та 30% рослинної сировини.

«Основою є м’ясо, а рослинне доповнення вдосконалює структуру», — сказав Джош Тетрік, засновник та генеральний директор Eat Just.

Загалом гібридне м’ясо може стати довгостроковою стратегією, або сходинкою на шляху до вдосконалення функціональних можливостей та вартості культивованого м’яса. Також очікується, що знизити вартість допоможе також масштабування технології.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Інвестор шукає 10 стартапів для запуску молочного лабораторного інкубатора

Pascual Innoventures має на меті стати інвестором на початковій стадії для цих стартапів, щоб надалі тісно співпрацювати з ними Оскільки...

Смачні і соковиті креветки тепер штампують із крохмалю, ламінарії та пшениці

Пропозицій на ринку стає дійсно багато, і вони набувають гарної текстури – соковитої та ситної.Одним із найкращих зразків на...

Грибна бастурма. Гавайський стартап в’ялить яловичину із грибів

Генеральний директор Moku Foods Метт Фельдман почав розробляти в'ялене м'ясо з грибів на своїй домашній кухні з метою створення...

Український бренд експортує до ЄС снеки за стародавніми рецептами індіанців

У 2022 році, попри війну, продажі компанії зросли майже на 35% Річний витог компанії склав 23 млн грн.  Окрім того,...

Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

Унікальний чай компанія презентувала на виставці Biofach, найбільшій виставці органічної їжі, в Німеччині.Щоб чай було зручно заварювати, мінібукети кріплять...

ТОП-6 фруктів для ефективного зволоження організму

Технології не стоять на місці не тільки в технічному плані, а і в селекції овочів та фруктів. Мова йде...

Може вас зацікавити

З чистої етикетки. У виробників рослинних гамбургерів з’явився новий конкурент

Бургер unMEAT складається з інгредієнтів без ГМО, містить 230...

На відходах деревини вчені виростили їжу австралійських аборигенів

До комерційного виробництва цього альтернативного джерела білку ще далеко,...

Вибір редактора
В продовження теми