Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  Дієта для інвесторів. Щоб лабораторне м’ясо подешевшало, мають впасти апетити інвесторів

  Собівартість виробництва м'яса in vitro перевищує витрати на виробництво традиційних товарів у 100-10000 разів.

  Вибір читачів

  Як свідчить аналіз, проведений консалтинговою компанією із Нідерландів CE Delft, лабораторне м’ясо має суттєво подешевшати, щоб стати конкурентоспроможним.

  Найбільшою статтею витрат у виготовленні м’яса in vitro є культуральне середовище, фактори росту та рекомбінантні білки, що містяться в ньому, особливо альбумін.

  Проте навіть при значному зменшенні потреби в культуральних середовищах та суттєвому зниженні витрат на фактори росту й білки, виробництво м’яса in vitro все одно коштуватиме близько 12,58 євро за кг, порівняно з 1,68 євро для звичайного м’яса.

  Для подальшого зменшення витрат аналітики радять перш за все знизити вимоги щодо рівня прибутковості інвестицій, вкладених у цей бізнес.

  Наприклад, термін окупності можна збільшити з чотирьох років до 30 для досягнення значного ефекту зниження витрат.

  Таким чином, виробничі витрати можуть бути зменшені до 6,49 євро за кг. Питання лише в тому, чи погодяться на це самі інвестори.

  Проте і тут є вихід. Приміром, в Європейському Союзі частина капітальних витрат може бути профінансована за рахунок субсидій ЄС за новою «зеленою угодою» Green Deal, вважають консультанти. Також у відповідних проектах можуть брати участь некомерційні донори.

  Крім того, мали б зменшитися витрати на обладнання для перфузійних реакторів. Досі важливою є низка вдосконалень у виробничому процесі та сприятливий вибір типів клітин.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Каліфорнійці створили перший у світі безлакогольний джин, текілу та бурбон з канабісу

  Бренд покликаний створити інноваційні коктейльні напої, використовуючи низькі дози канабісу, при цьому демонструючи нові соціальні напої «без калорій та...

  Вам може сподобатися: