Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  Не підмочіть репутацію. Плівка з водоростей довше зберігає продукти свіжими та розчиняється в воді

  Міжнародна група вчених з Індії та Росії створила з водоростей харчові плівки для упаковки фруктів, овочів, птиці, м'яса та морепродуктів.

  Вибір читачів

  Новий матеріал складається з натуральних інгредієнтів, є безпечним для здоров’я споживачів та довкілля. 

  У дослідженні, опублікованому в Journal of Food Engineering, стверджується, що плівка розчиняється у воді майже на 90% всього за 24 години.

  «Ми створили три типи харчових плівок на основі добре відомого природного біополімеру альгінату натрію», розповів Раммохан Алуру, старший науковий співробітник лабораторії органічного синтезу Уральського федерального університету.

  Альгінат натрію це сприятлива макромолекула вуглеводів, яка має потенційні плівкоутворюючі властивості при гідролізі та існує в клітинних стінках у вигляді суміші різних солей. Найбільша перевага альгінату натрію полягає в тому, що він працює у вигляді рідкого гелю у водному середовищі, розповідає дослідник.

  Молекули альгінатів зшиті з природним антиоксидантом феруловою кислотою. Це робить плівку не тільки міцною, але й однорідною, більш жорсткою та продовжує термін придатності продуктів.

  Завдяки антиоксидантним компонентам їжа довше залишається свіжою, уповільнюються процеси окислення.

  У майбутньому розробники бачать можливість додавання в матеріал природних противірусних агентів часнику, куркуми та імбиру.

  Для виробництва плівки у промислових масштабах не потрібно спеціального обладнання. Її можна виготовляти на будь-якому заводі, що займається полімерами, але з дотриманням стандартів, які застосовуються до виробництва харчових продуктів.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  На роботів-офіціантів та кур’єрів — лідер роботехніки Keenon зібрав рекордні $200 млн

  Раунд очолив фонд венчурного капіталу Softbank Vision Fund 2. Серед інших інвесторів — CICC ALPHA та Prosperity 7 Ventures.Keenon...

  Вам може сподобатися: