Середа, 22 Вересня, 2021
інше

  На Київщині виготовляють старовинний шумерський напій з меду та ягід

  Підприємець Сергій Липко побудував у Київській області першу в Україні медоварню та налагодив промислове виробництво сікери.

  Вибір читачів

  Сікера – алкогольний напій, створений на базі меду та фруктів. Завод переробляє 60 т меду щороку. Потужності з виробництва напою складають 200 т.

  Липко розповідає, що сікеру робили східні країни ще три тисячі років тому. Це напій шумерського походження, перші згадки про якого датуються VIII-VII сторіччями до нашої ери.

  Шумери готували напій з меду та фініків. Липко дещо змінив рецептуру, застосував сучасні технології й обладнання, але зберіг традиційні підходи до виробництва.

  «Наше правило – не використовувати доданого спирту і цукру. Ми єдині у світі, хто виробляє такий медовий напій», – запевняє власник медоварні.

  Сам бізнесмен має пів сотні вуликів. Виробництво сікери було для нього можливістю створювати додану вартість на ринку меду.

  Якщо гуртом кілограм мед можна продати за 50 грн, то вартість сікери – в три-чотири рази вища.

  Сікеру роблять із соку чорної та червоної смородини, яблучного, ожинового соків та меду.

  Виготовлення починається з наповнення медом та водою 1600-літрового котла. У ньому пастеризуючи суміш продовж 10 хвилин.

  На виробництво тонни напою знадобиться 300 кг меду, каже Липко. Найкращим є монофлорний продукт – зібраний з одного виду медоносів.

  Потім в котел заливають соки. Їх пастеризують та змішують з медом для зброджування. Підприємець каже, ягоди для соків закуповують у місцевих фермерів. Як і мед – у пасічників.

  Подальше виробництво – повністю автоматизоване. На заводі працює лише п’ятеро людей.

  Далі напій переміщують у баки, і залишають бродити.

  «Червона сікера найкраще бродить при температурі 22℃, біла – 18℃», – уточнює Липко.

  Чим швидше відбуватиметься бродіння, тим якісніший вийде напій. На заводі цей процес займає 15 днів.

  Далі сировина дозріває протягом 9-12 місяців при температурі 11℃. Розливання продукту відбувається на автоматизованому італійському обладнанні, яке здатне наповнювати тисячу пляшок щогодини.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Велика продуктова мережа продаватиме сіль, якій 300 млн років. Її збирають з підземних потоків в Африці

  Сіль Орікс добувають у пустелі Калахарі. Її збирають з підземних потоків, що протікають через древні скельні утворення Двіка, яким...

  Вам може сподобатися: