НовиниНа Київщині виготовляють старовинний шумерський напій з меду та...

На Київщині виготовляють старовинний шумерський напій з меду та ягід

Підприємець Сергій Липко побудував у Київській області першу в Україні медоварню та налагодив промислове виробництво сікери.

Сікера – алкогольний напій, створений на базі меду та фруктів. Завод переробляє 60 т меду щороку. Потужності з виробництва напою складають 200 т.

Липко розповідає, що сікеру робили східні країни ще три тисячі років тому. Це напій шумерського походження, перші згадки про якого датуються VIII-VII сторіччями до нашої ери.

Шумери готували напій з меду та фініків. Липко дещо змінив рецептуру, застосував сучасні технології й обладнання, але зберіг традиційні підходи до виробництва.

«Наше правило – не використовувати доданого спирту і цукру. Ми єдині у світі, хто виробляє такий медовий напій», – запевняє власник медоварні.

Сам бізнесмен має пів сотні вуликів. Виробництво сікери було для нього можливістю створювати додану вартість на ринку меду.

Якщо гуртом кілограм мед можна продати за 50 грн, то вартість сікери – в три-чотири рази вища.

Сікеру роблять із соку чорної та червоної смородини, яблучного, ожинового соків та меду.

Виготовлення починається з наповнення медом та водою 1600-літрового котла. У ньому пастеризуючи суміш продовж 10 хвилин.

На виробництво тонни напою знадобиться 300 кг меду, каже Липко. Найкращим є монофлорний продукт – зібраний з одного виду медоносів.

Потім в котел заливають соки. Їх пастеризують та змішують з медом для зброджування. Підприємець каже, ягоди для соків закуповують у місцевих фермерів. Як і мед – у пасічників.

Подальше виробництво – повністю автоматизоване. На заводі працює лише п’ятеро людей.

Далі напій переміщують у баки, і залишають бродити.

«Червона сікера найкраще бродить при температурі 22℃, біла – 18℃», – уточнює Липко.

Чим швидше відбуватиметься бродіння, тим якісніший вийде напій. На заводі цей процес займає 15 днів.

Далі сировина дозріває протягом 9-12 місяців при температурі 11℃. Розливання продукту відбувається на автоматизованому італійському обладнанні, яке здатне наповнювати тисячу пляшок щогодини.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Вчені створили біопластик з дріжджів з антимікробними властивостями

Такий біопластик має потенціал до використання в «розумній упаковці» з антиоксидантними та антимікробними властивостями.Дослідження тривало більше восьми років. Вченим...

Французький виробник зібрав $10 млн на лабораторну фуа-гра

Фінансування очолили Point Nine спільно з Air Street Capital. В раунді взяти участь VC Heartcore та Partech. Окрім того,...

Тонни лабораторного м’яса щороку — один з піонерів ринку завершив будівництво заводу

Новий виробничий комплекс, що розташовується в Емервіллі, штат Каліфорнія, буде також відкритий для споживчих екскурсій з метою «демістифікації культивованого...

Варять, як пиво – інноваційне молоко з’явиться на полицях супермаркетів

Сума залишається нерозкритою, але відомо, що минулого року стартап уже зібрав $16 млн початкового капіталу.Компанія в даний час виробляє...

Американці першими виростили в лабораторії мармурову свинячу вирізку

Переважна більшість компаній, що вирощують культивоване м’ясо, зосереджуються на виготовленні ковбас або гамбургерів, бо виробляти м’ясо, яке імітує звичайні...

Дві найбільш технологічні компанії світу інвестують в роботів, які ходитимуть за продуктами

Ця новина співпала з не менш цікавою подією: Tesla презентувала попередній огляд робота-гуманоїда Optimus.Після презентації генеральний директор Tesla Ілон...

Може вас зацікавити

Nestlé готує новий веганський бургер з коноплі та фави

Sweet Earth Foods належить Nestlé, яка на тлі зростаючого...

Glovo going global. Investor of world-famous startup explained about the principles of investing in “unicorns”

Maksym Filippov, executive director of the GR Capital venture...

Вибір редактора
В продовження теми