Субота, 25 Вересня, 2021
інше

  Орбітальний ланч. Для космосу розробили ароматну їжу в інноваційній упаковці

  Компанія Servair створила меню для астронавтів майбутньої місії «Альфа». Це справжня їжа для гурманів.

  Вибір читачів

  Щоб забезпечити збереження смакових якостей, гарантуючи при цьому їхній тривалий термін зберігання за кімнатної температури, інженери Servair працювали разом з Технічним центром збереження сільськогосподарської продукції та обрали технологію, за якою готову їжу упаковують у гнучкий мішок.

  Це дозволило кухарям створити продукт, який залишається стабільним навіть в екстремальних умовах.

  На відміну від традиційного консервування, ця нова упаковка дозволяє зберігати свої первісні смакові якості та має довгий термін зберігання.

  Завдяки інноваційним мішечкам легше керувати відходами на борту

  Гнучка упаковка складається з кількох шарів алюмінію та пластику, які чергуються. Вони придатні для контакту з харчовими продуктами та обробки при високій температурі.

  Пакети — герметичні, а вміст — стерильний після використання. Мікроорганізми та спори знищуються при використанні високого тиску та високої температури — 120-130 °C.

  Створюючи меню, Servair організувала порівняльну дегустацію страв, приготованих у стерилізованих гнучких пакетах для астронавтів.

  У космосі смак спотворюється, тому команді довелося коригувати рецепти під час їхньої розробки та чітко слідувати строгим правилам — їжа для космонавтів повинна бути досить густою, містити менше солі (до 500 мг) та не містити алкоголю.

  «Для мене було дуже важливо зберігати аромат страв, незалежно від того чи це свіжі, чи в стерилізовані пакети. Ми старанно працювали над коригуванням приправ кожен раз, поки не отримали продукт, який на смак був дуже близький до своєї некосмічної версії», — сказав Франсуа Адамскі, шеф-кухар корпорації Servair.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Європейські гіганти м’ясної галузі запустять хаб для виробників лабораторного м’яса

  Існує багато аргументів на користь масового культивування м’яса: відпадає необхідність забою тварин, застосування антибіотиків, відведення ферм під виробництво, які...

  Вам може сподобатися: