П’ятниця, 24 Вересня, 2021
інше

  $15 тис. за переїдання. У Китаї прийняли закон про марнотратство в їжі

  У Китаї прийняли закон по боротьбі з харчовими відходами та марнотратством в їжі. Відтепер у громадських закладах харчування за недоїдену порцію треба буде заплатити штраф.

  Вибір читачів

  Заходи щодо зменшення харчових відходів посилили після того, як президент Сі Цзіньпін назвав витрачену суму «шокуючою і страждаючою».

  За даними Всесвітнього фонду природи, у 2015 році в Китаї пішло на сміття від 17 до 18 млн. тонн їжі.

  Китайський медіа-аналітик Керрі Аллен зазначив, що харчових відходів Китаю вистачить, щоб щорічно годувати 30-50 млн. людей.

  Новий закон прийняли минулого тижня. Він містить 32 статті і передбачає штрафні санкції як для закладів громадського харчування, так і для окремих споживачів.

  Відтепер, заклади громадського харчування можуть брати додаткову плату з клієнтів, котрі не доїли свою порцію на утилізацію залишків їжі.

  Ресторани, які спонукають споживачів робити великі замовлення, зобов’яжуть сплатити до $1,5 тис. штрафу.

  Максимальний штраф — $7,7 тис. передбачений для закладів, у яких обсяг закупки харчових продуктів значно підвищує показник реалізації.

  Блогерів, що знімають і поширюють ролики про переїдання, чекають штрафні санкції до $15,4 тис.

  До того ж, сервіси з доставки їжі мають створити рекомендації для споживачів щодо розмірів порції ті кількості продуктів для замовлень.

  Обмеження гостро вплинуть на банкети, особливо для держслужбовців

  Передбачається, що ці заходи будуть сприяти зміні харчової поведінки населення, підвищенню рівня соціально-економічного розвитку країни та навіть дещо зменшити вуглецевий слід.

  Джерело: BBC News , Бабель

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Ізраїльський стартап вирощує в лабораторії 700 грамів курячого жиру за раз. Це — найбільше у світі

  Технологія стартапу побудована на платформі Peace of Meat, бельгійської компанії з вирощування жиру, яку MeaTech придбала минулого року. MeaTech стверджує,...

  Вам може сподобатися: