Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  Розслабили м’язи. Культивоване м’ясо схвалять у Європі щонайменше за три роки

  За результатами опитування на конференції ProVeg International 2021 було встановлено, що 58% її учасників очікують побачити культивоване м'ясо на полицях магазинів Європи вже за три-п’ять років.

  Вибір читачів

  Оскільки, клітинне м’ясо та жир є новими продуктами харчування, Європейський орган з безпеки харчових продуктів (EFSA) вимагає, щоб вони були затверджені як такі.

  У березні цього року EFSA опублікувала оновлені науково-технічні вказівки щодо підготовки та подання заявок на отримання дозволу на нові продукти харчування.

  «Процес затвердження триватиме від 18 до 30 тижнів», — каже Девід Браденс, керуючий директор бельгійської компанії Peace of Meat.

  За умови подачі перших заявок протягом наступного кварталу, схвалення слід очікувати щонайменше три роки, прогнозує Браденс

  Таким чином, культивований жир Peace of Meat може з’явитись у Європі одним з перших.

  Зі слів Браденса, бюрократія та політичний інтерес стримують регуляторний процес схвалення культивованих продуктів у Європі і наразі цей процес є «занадто жорстоким», так як лише оцінка ризиків нових продуктів у EFSA займає дев’ять місяців і не передбачає жодного зворотнього зв’язку. 

  Генеральний директор іспанського стартапу з культивованого м’яса BioTech Foods Ініго Чарола також налаштований завоювати європейський ринок.

  Він сподівається, що нещодавня зміна процесу подання заявок EFSA може покращити процедуру регулювання.

  Чарола висунув припущення, що новий процес затвердження може відбуватись за прикладом Сингапурського, де буде можливість «підтримувати зв’язок з регулюючим органом та отримувати рекомендації щодо оцінюваної продукції».

  Джерело: Food Navigator

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Рослинна ковбаса Beyond Meat та «немолочна» моцарела на тісті з нуту — так виглядає піца майбутнього

  Banza - бренд, котрий став першим комерційним виробником основи для піци з нуту. Зараз його лінійка корисних продуктів поповниться двома...

  Вам може сподобатися: