П’ятниця, 24 Вересня, 2021
інше

  І риба, і м’ясо: учені з Флориди «законсервували» лосось цибулинням

  Інститут харчових та сільськогосподарських наук у Флориді виявив, що цибулиння збільшує термін зберігання свіжої риби.

  Вибір читачів

  Група вчених на чолі з Сенемом Гюнером досліджували можливості подовження терміну зберігання лосося.

  На відміну від класичних способів збільшення терміну придатності — термообробка, маринування тощо, експериментатори намагались зберегти рибу свіжою на максимально можливий строк.

  У ході дослідження вчені «витягнули» біоактивні антиоксидантні сполуки — антоціани та поліфеноли з жовтої та червоної цибулі

  Шкірку та м’якоть цибулі екстрагували водою, змішаною з етанолом та ацетоном при різних температурах (25-90ºС) та визначали рівень антиоксидантних сполук у екстракті.

  Далі, в упаковку з модифікованою атмосферою (МАР) з різними концентраціями кисню (0-15% від загального складу газу в упаковці) з 40% вуглекислого газу та азотом помістили подрібнені зразки лосося, змішані з добутим екстрактом.

  Було встановлено, що під впливом гарячої води відновлення поліфенолу, добутого з цибулиння зростає в міру підвищення температури води, тим самим збільшуючи антиоксидантну здатність екстракту цибулиння.

  Дослідження показало, що екстракт червоної та жовтої цибулі у поєднанні з МАР можуть збільшити термін зберігання лосося

  «Подовження терміну зберігання морепродуктів на кілька днів є економічно вигідним для морської промисловості», — сказав Марті Маршал, професор Університету харчової науки у Флориді.

  Гюнер сподівається, що його дослідження буде сприяти мінімізації відходів.

  Джерело: Food Manufacture

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Стартап із Кембриджа створить промислові біореактори для вирощування «лабораторного» м’яса

  Генеральний директор стартапу Джек Рейд вважає, що існуючі зараз установки біореакторів для вирощування клітинного м’яса є недостатньо продуктивними.Вони розроблені...

  Вам може сподобатися: