П’ятниця, 11 Червня, 2021
інше

  І риба, і м’ясо: учені з Флориди «законсервували» лосось цибулинням

  Інститут харчових та сільськогосподарських наук у Флориді виявив, що цибулиння збільшує термін зберігання свіжої риби.

  Вибір читачів

  Група вчених на чолі з Сенемом Гюнером досліджували можливості подовження терміну зберігання лосося.

  На відміну від класичних способів збільшення терміну придатності — термообробка, маринування тощо, експериментатори намагались зберегти рибу свіжою на максимально можливий строк.

  У ході дослідження вчені «витягнули» біоактивні антиоксидантні сполуки — антоціани та поліфеноли з жовтої та червоної цибулі

  Шкірку та м’якоть цибулі екстрагували водою, змішаною з етанолом та ацетоном при різних температурах (25-90ºС) та визначали рівень антиоксидантних сполук у екстракті.

  Далі, в упаковку з модифікованою атмосферою (МАР) з різними концентраціями кисню (0-15% від загального складу газу в упаковці) з 40% вуглекислого газу та азотом помістили подрібнені зразки лосося, змішані з добутим екстрактом.

  Було встановлено, що під впливом гарячої води відновлення поліфенолу, добутого з цибулиння зростає в міру підвищення температури води, тим самим збільшуючи антиоксидантну здатність екстракту цибулиння.

  Дослідження показало, що екстракт червоної та жовтої цибулі у поєднанні з МАР можуть збільшити термін зберігання лосося

  «Подовження терміну зберігання морепродуктів на кілька днів є економічно вигідним для морської промисловості», — сказав Марті Маршал, професор Університету харчової науки у Флориді.

  Гюнер сподівається, що його дослідження буде сприяти мінімізації відходів.

  Джерело: Food Manufacture

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  У 900-літньому монастирі Ґрімберґен відкрили інноваційну пивоварню та ресторан

  Ультрасучасна броварня абатства Ґрімберґен повертає мистецтво пивоваріння до його витоків — туди, звідки все почалося майже 900 років тому,...

  Вам може сподобатися: