Субота, 25 Вересня, 2021
інше

  Ланч із тирси. З відходів деревини створили високозасвоюваний білок

  Інноваційна компанія Arbiom знайшла спосіб перетворення відходів деревини на повноцінний білок для подальшого застосування у виготовленні харчових продуктів.

  Вибір читачів

  «Лігноцелюлозна біомаса є «недооціненим ресурсом» у плані досягнення продовольчої безпеки», — вважає Емілі Гленн, директорка з розвитку бізнесу Arbiom.

  За її словами, ланцюги поставок у лісовому секторі дозволяють цілорічно отримувати джерело стабільної високоякісної деревини, але в результаті виникає побічний продукт, який у багатьох випадках просто спалюється.

  Для Arbiom ці відходи стали унікальною сировиною для поповнення простору альтернативного білку ще однією позицією.

  Компанія розробила технологію, що передбачає використання залишків деревини та дріжджів для запуску процесу бродіння.

  «Ми «розбиваємо» деревину на простіші молекули (цукри). Ці молекули ферментуються дріжджами. По завершенню бродіння розділяємо тверді речовини та речовини у рідкому стані. Потім біомаса дріжджів направляється на сушку», — розповідають у компанії.

  Процес перетворення деревини на протеїн

  Arbiom називає свою технологію дуже простим природнім процесом. У ній не застосовуються хімічні сполуки чи ГМ-організми.

  Процес бродіння є високоефективним. У порівнянні з іншими звичайними рослинними та тваринами білками, протеїн із деревини та дріжджів має найнижчі викиди парникових газів на кілограм продукту.

  Отриманий білок є високозасвоюваним, рівень його перетравності складає 95%

  «Це високоякісний продукт, який наближається до білків, що містяться у м’ясі чи молоці. За властивостями його можна порівняти з ізолятами соєвого білка», — додають в Arbiom.

  Джерело

  1 коментар

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Ізраїльський стартап вирощує в лабораторії 700 грамів курячого жиру за раз. Це — найбільше у світі

  Технологія стартапу побудована на платформі Peace of Meat, бельгійської компанії з вирощування жиру, яку MeaTech придбала минулого року. MeaTech стверджує,...

  Вам може сподобатися: