Субота, 25 Вересня, 2021
інше

  Стає прозоріше: ЄС більше не вважає безпечною добавку, що робить жуйки непрозорими

  Європейське агентство з безпечності харчових продуктів EFSA після проведення додаткових досліджень більше не вважає безпечною харчову добавку Е171 (діоксид титану).

  Вибір читачів

  «E171 — це барвник без харчової цінності», — говорить Каміль Перрен, старший співробітник Європейської групи споживачів BEUC.

  Барвник переважно використовується у солодощах, жувальних гумках, випічці та соусах, щоб надати їм непрозорого або помутнілого ефекту. Однак Перрен стверджує, що це «не потрібно з технологічної точки зору».

  «Е171 використовується лише в естетичних цілях, барвник не має харчової цінності. Також він ніяк не подовжує термін зберігання їжі. Коротше кажучи, не приносить жодної користі споживачам», — пояснює Перрен.

  Досвід Франції показує, що виробники харчових продуктів можуть відмовитися від цього барвника.

  BEUC  вважає за необхідне заборонити Е171 в усьому ЄС

  Раніше спірний інгредієнт почали пов’язувати із негативними наслідками для здоров’я, включаючи пошкодження кишкової флори та розвиток раку. Саме тому EFSA взялось проаналізувати «багато тисяч наукових робіт, які стали доступними з 2016 року».

  «Беручи до уваги всі наявні наукові дослідження та дані, ми дійшли висновку, що діоксид титану більше не можна вважати безпечним як харчову добавку», — заявив професор Магед Юнес, голова групи EFSA.

  Європейське агентство не змогло виключити проблеми, пов’язані з генотоксичністю після споживання частинок Е171. «Після прийому всередину поглинання частинок діоксиду титану є низьким, проте вони можуть накопичуватися в організмі», — сказав Юнес.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Новозеландці створили безалкогольні джин, віскі та ром — не дають сп’яніти, але настрій піднімають

  У компанії стверджують, що їхній безалкогольний джин, ром і віскі викликають у споживачів відчуття, як після вживання алкогольних напоїв,...

  Вам може сподобатися: