Субота, 25 Вересня, 2021
інше

  З ряски створили найстійкіший у світі білок. Він такий же, як яєчний

  Каліфорнійський стартап Plantible Foods створив білок на основі лемни та працює над підготовкою комерційних масштабів виробництва.

  Вибір читачів

  Лемна, відома як ряска, є прекрасним джерелом RuBisCO. У фотосинтезуючих рослин RuBisCO — це фермент, відповідальний за перший етап фіксації вуглецю, завдяки чому вуглець з атмосфери поглинається рослинами і перетворюється у глюкозу та білок.

  Вміст білка у окремих видах ряски становить 40-45%

  «Найцікавіше в RuBisCO полягає в тому, що він має такі ж властивості, що і яєчний білок, сироватка та казеїн», — кажуть у компанії.

  Ферма з вирощування ряски

  Це дає можливість створювати сирні, молочні або м’ясоподібні текстури більш ефективно у порівнянні з білком зернових.

  Ряска вирощується у аквафермах з дотриманням температурного режиму. Оскільки після розмноження водна рослина продовжує свій ріст, подвоюючись у масі кожні 48 годин, це дає можливість створити вигідний ланцюг виробництва білка без простоїв.

  Стартап використовує власну технологію екстракції, щоб створити органічний і повноцінний білок, котрий у компанії позиціонують як найбільш стійкий у світі рослинний протеїн.

  Лемну перемелюють, висушують, та за допомогою центрифуги суміш розділяють на білок і клітковину. Під впливом температур видаляють зелений пігмент — хлорофіл, а з допомогою активованого вугілля вдається позбутись ароматизаторів — поліфенолів.

  На виході отримують чистий білок у вигляді порошку без смаку та запаху, що не містить 8-ми відомих алергенів.

  На сьогодні Plantible Foods співпрацює з невеликою групою комерційних партнерів над випуском білка з ряски та підготовкою до комерційних масштабів.

  Джерело: The Spoon

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Велика продуктова мережа продаватиме сіль, якій 300 млн років. Її збирають з підземних потоків в Африці

  Сіль Орікс добувають у пустелі Калахарі. Її збирають з підземних потоків, що протікають через древні скельні утворення Двіка, яким...

  Вам може сподобатися: