АналітикаКоктейль проти вірусу: PepsiCo інвестує в партнерів, Coca-Cola запускає...

Коктейль проти вірусу: PepsiCo інвестує в партнерів, Coca-Cola запускає нове обладнання, Nestlé вийшла на ринок кави

Українська харчова промисловість у минулому році потрапила в турбулентність, і тепер намагається покинути цю нестабільну зону. Обсяг випуску продукції варіюється від місяця до місяця. Локальні злети чергуються з просіданням, розклади на ринку досить варіабельні.

На це діє безліч факторів: пандемія короновірусу, карантинні обмеження, проблеми у транспортній логістиці. Плюс до того — неврожай сільгосппродукції, подорожчання енергоносіїв, зниження інвестиційної привабливості економіки України в цілому, а тепер ще й світове зростання цін на сировину.

Все ж, всупереч переліку вказаних факторів та загальному гальмуванню української економіки в цілому харчпрому вдається зберігати відносно непогані позиції.

За 2020 рік в Україні було реалізовано харчових продуктів і напоїв на 543 млрд грн, що на 8% перевищує показник попереднього року. Найбільші «заробітки» — у виробників рослинної олії, м’ясопродуктів, напоїв і молочних продуктів.

Ба більше, багатьом вдається нарощувати виробництво і продаж своєї продукції. За минулий рік виробництво свинячих заморожених туш злетіло в 2,5 рази, приблизно в 1,5 рази збільшилося виробництво свинячих окостів і лопаток, замороженого рибного філе, продуктів з борошна і шоколаду з начинкою.

На третину зріс випуск чіпсів і картопляного крохмалю, на 14-23% — виробництво олії соняшникової, заморожених курячих тушок, крупи і борошна грубого помелу, на 7-12% — дитячого харчування і молока.

Харчовий інтерес

Багато в чому позитивна виробнича динаміка і стійкість компаній перед ринковими і зовнішніми викликами обумовлена ​​припливом інвестицій в галузь. Обсяги капітальних вкладень в харчпром протягом останніх трьох років – стабільно високі.

Щорічно в період з 2018 по 2020 р. в галузь надходило по 29-32 млрд грн інвестицій

Торік ця сума склала 28,9 млрд грн. У попередні роки інвестицій було як мінімум на Переважно фінансується виробництво м’ясопродуктів, рослинного масла, хлібобулочних виробів і напоїв — по 4,0-5,6 млрд грн в кожну з цих сфер.

Найбільш привабливими для інвестицій за підсумками минулого року в харчовій галузі виявилися підприємства Києва, Дніпропетровської та Вінницької областей. На їх частку, за підрахунками Держстату, довелося більше 37% всіх капінвестицій харчопрому.

Інтерес іноземних інвесторів серед всіх галузей української економіки в 2020 році найвищим був саме до харчової промисловості. За рік вони вклали в розвиток галузі $ 439 млн.

Загалом зараз на виробництві харчових продуктів та напоїв в Україні, за підрахунками НБУ, «працюють» близько $ 3,2 млрд іноземних інвестицій, чимала частина яких прийшла через офшори.

Великі трансформації

У нестабільній ринковій ситуації компанії змушені реагувати на виклики. Особливістю останнього року стало те, що звичайним скороченням витрат ситуацію арятувати не вдалося. Підприємства намагаються комплексно оптимізувати свою структуру під нові запити, деякі виробники йдуть на серйозну трансформацію бізнесу заради майбутнього розвитку.

Зокрема, на великі трансформації в останні кілька місяців довелося піти PepsiCo, але компанія впоралася і тепер оптимістично дивиться в 2021 рік.

Марек Томалак, генеральний директор PepsiCo в Україні бачить хорошу реакцію ринку у відповідь на їх зусилля. Зараз PepsiCo хоче зробити відносини зі своїми постачальниками більш стійкими. Компанія має намір більше інвестувати в партнерів, а також допомагатиме в розвитку бізнесу дрібним роздрібним продавцям в Україні, щоб вони навчилися генерувати більше прибутку і для себе.

Вишукує компанія і можливості для поліпшення власних виробничих процесів, додає Марек Томалак.

Гроші — на лінію

Продовжує модернізувати свої виробництва і Coca-Cola. «Ми постійно дбаємо про впровадження новітніх технологій», — говорить Андрій Бублик, директор зі зв’язків з державними органами та комунікацій Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії і Молдові. Додає, що компанія, попри коронакризу, продовжує нарощувати виробничий потенціал в Україні.

Так, в 2021 році понад 25 млн євро буде інвестовано в модернізацію заводу в Київській області, одного з найбільших заводів Coca-Cola HBC в Європі. Уже зараз загальний обсяг прямих іноземних інвестицій Coca-Cola в Україну з моменту початку роботи компанії становить $466 млн.

Оновлені лінії Coca-Cola потроїли продуктивність

В рамках плану по модернізації виробництва на перший квартал 2021 року Coca-Cola запустила в Україні дві оновлені лінії з випуску продукції в PET-пляшках і алюмінієвих банках. «Оновлення забезпечило збільшення продуктивності PET-лінії в три рази, а банкової лінії — на 80%. Нове високотехнологічне обладнання ліній розливу забезпечить підвищення продуктивності заводу без збільшення енергоспоживання, що дозволить зменшити викиди CO2 на одиницю продукції і оптимізувати обсяг використовуваних ресурсів», — пояснює Андрій Бублик.

Оперативно реагують виробники і на мінливі запити і переваги споживачів. Найбільш мобільні, що володіють необхідним фінансовим і інноваційним ресурсом, вже пропонують, наприклад, різноманітні дієтичні і низькокалорійні продукти і напої.

Перерва на каву

Компанія Nestlé теж впроваджує інноваційні технології у виробництво, оновлює асортимент продукції і збільшує її продажі. За перший квартал 2021 року в регіоні EMENA компанія досягла органічного зростання на 4,4%. Його забезпечив в чималому ступені двозначний приріст продажів кави.

До речі, в січні 2021-го Nestlé запустила в Україні продажу кави Starbucks.

Трансформація, спритність і адаптація до мінливого світу здатні задовольнити запити споживачів і завжди бути сучасним, стверджує Алессандро Дзанетті, директор «Нестле Україна».

Нагадаємо, раніше NEWFOOD.MEDIA повідомляв, що Nestlé запускає рослинне молоко та готується до протистояння з головним конкурентом.

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Французи створили риб’ячий жир з мікроводоростей, який входитиме у спортивне харчування

Водоростева олія містить менше 3% насичених жирних кислот Клінічні випробування показують, що Omegavie знаходиться у формі тригліцеридів, яка є природною...

IncrEdible Spoon – їстівні ложки замість пластика

Одноразові пластикові прилади - невід'ємна частина великої кількості бізнесів, пов'язаних з доставкою їжі. А ще - величезна проблема для...

Ізраїльтяни створили закуски з ультразвуком замість цукру

У печиві або батончиках мюслі для поєднання різних натуральних компонентів разом часто використовують цукор як зв’язуючу речовину, щоб виріб...

Румунська кінорежисерка збирає на Kickstarter інвестиції на чай із кукурудзи

Науковець-активіст, етнолог і кінорежисер із Румунії Вікторія Балтаг запустила кампанію на Kickstarter по збору інвестицій на виробництво чаю із...

Американці першими виростили в лабораторії мармурову свинячу вирізку

Переважна більшість компаній, що вирощують культивоване м’ясо, зосереджуються на виготовленні ковбас або гамбургерів, бо виробляти м’ясо, яке імітує звичайні...

Дві найбільш технологічні компанії світу інвестують в роботів, які ходитимуть за продуктами

Ця новина співпала з не менш цікавою подією: Tesla презентувала попередній огляд робота-гуманоїда Optimus.Після презентації генеральний директор Tesla Ілон...

Може вас зацікавити

Гігант зернового ринку створив екстра-веганський шоколад, аналогів якого немає на ринку

Для створення нової лінійки, «інженери щоколаду» визначили основні «енергетичні»...

Nestlé об’єдналася з Future Meat Technologies для розробки продуктів з лабораторного м’яса

Компанія Future Meat Technologies базується в Ізраїлі, минулого місяця...

Вибір редактора
В продовження теми