Неділя, 17 Жовтня, 2021
інше

  До 2040 року 35% ринку займе лабораторне м’ясо, ще четверть складатиме рослинне

  Культивоване м’ясо складе 35% від загальної кількості споживаного вже до 2040 року, а рослинні альтернативи становитимуть 25%. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Kearney.

  Вибір читачів

  Аналітики говорять, що «в довгостроковій перспективі переможе культивоване м’ясо. Втім, нові веганські альтернативи, такі як Impossible Burger та Beyond Burger відіграють значну роль у перехідний період».

  Генетик великої рогатої худоби Елісон Ван Ененнам висловила свої сумніви щодо висновків Kearney. «Створення культивованого м’яса вимагає збору стовбурових клітин у живих тварин та розмноження їх в біореакторі. Ці живі клітини повинні отримувати поживні речовини у відповідному середовищі, що містить харчові компоненти, які ефективно підтримують та сприяють їх росту. Такий процес має кілька складних технічних аспектів», — каже вона.

  Уджвал Аркалгуд, член Ради з питань споживчої довіри Центру цілісності харчових продуктів (CFI) вважає, що однією з найбільших проблем є здатність культивувати продукт, який буде еквівалентним справжньому білку. Таке м’ясо повинно не лише відтворювати смак та текстуру природного аналога, а й бути конкурентоспроможним по вартості.

  Тим часом на ринку уже присутня велика кількість стартапів, що розробили власний культивований продукт. А каліфорнійській компанії Eat Just навіть вдалось його комерціалізувати. 

  У грудні 2020 року Eat Just отримала схвалення Singapore Food Agency на випуск своєї культивованої курятини, що зараз реалізується за ціною, аналогічною традиційному м’ясу.

  Нагадаємо, нещодавно Eat Just залучив $170 млн нового фінансування, яке спрямує на збільшення потужностей виробництва.

  Вже зараз інноваційне м’ясо у Сингапурі можна замовити доставкою через foodpanda.

  Джерело: Successful Farming

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Пляжний бургер та крабовий пиріг: канадські гіганти створюють м’ясо з цукрових водоростей

  Наразі триває етап науково-дослідної роботи у рамках партнерства та вже розроблені перші страви. Комерційне виробництво розпочнеться навесні 2022 року «Перехід на...

  Вам може сподобатися: