НовиниВінницька компанія робить макарони з виноградними кісточками та гарбузом

Вінницька компанія робить макарони з виноградними кісточками та гарбузом

Вінницька компанія «Мак-Вар Екопродукт» виготовляє макарони зі жмихом виноградних кісточок, горіхів, висівками, житнім солодом, імбирем, базиліком та навіть гарбузом.

Макарони «Мак-Вар Екопродукт» — єдині, що визнані МОЗ України офіційно дієтичними

Вони виготовляються за запатентованою технологією. 

Продукція пройшла дослідження в Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя, де вчені обґрунтували дієтичні та біологічні властивості макаронів вінницького виробництва.

Все почалося з міжнародної виставки у кінці 90-х, де глава та засновник компанії Олексій Вартаньян познайомився з італійським виробником макаронів. Саме тоді він дізнався про можливості виготовлення продукту з рослинними добавками.

Перші свої макарони Вартаньян виготовив із висівками — якраз у них зберігаються всі поживні мікроелементи та вітаміни, тоді як у пшеничному борошні лишаються рафіновані крохмаль і білок.

Проте через непривабливий колір макаронів розпочати продажі було справою не із легких — споживачі звикли до яскраво-жовтих, ніби-то з яйцем (насправді з хімічним барвником). 

Єдиним, хто згодився взяти макарони на прилавки на початку 2000-х, виявився магазин для діабетиків. Під потреби таких споживачів підлаштували рецептуру — пшеничне борошно замінили житнім, залишили висівки та додали сок топінамбуру, який завдяки інуліну знижує рівень цукру в крові.

Вартаньян говорить: на те, щоб продукт завоював прихильність споживачів пішло цілих два роки! 

На перших порах весь прибуток ішов на розкрутку продукту.

Зараз в асортименті компанії — ледь не сотня позицій. Окрім макаронів є дієтичні каші та рослинні суміші. Їх реалізують через потужні торгові мережі (переважно у місті Києві), інтернет-магазин та Facebook.

Окрім висівок у виробництві макаронів використовують жмих (макуху), що лишається після виготовлення олії, наприклад з льону чи виноградних кісточок.

Цей сухий залишок, багатий вітамінами та мінералами, висушують, мелють та додають до тіста. 

Проте у компанії додають, що знайти добросовісних постачальників такої сировини виявилося непросто – багато хто не дотримується технології зберігання.

Зараз намагаються співпрацювати лише з тими, хто впровадив ISO та HACCP.

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Без звуків «Му»: молочний сир без корів з’явиться на ринку через два роки

Замість корів Formo використовує мікроорганізми, кодовані послідовностями ДНК молочного білка. Ці клітини вирощують у ферментері, поки не буде отримано...

Гігант ринку швидкого харчування Burger King замінить половину м’яса на веганське

У компанії кажуть, що заміна половини м’яса веганською альтернативою допоможе скоротити викиди парникових газів на 41%.Burger King UK вже...

Із капусти, селери та арахісу створили фарш для начос з терміном придатності до року

Фарш виготовляють із помідорів, моркви, цвітної капусти, селери, цибулі, арахісу, трав та спецій.Серед додаткових інгредієнтів — соус тамарі та...

Вирощений у лабораторії блакитний тунець потрапить в тисячі ресторанів Японії, Кореї та Гонконгу

Стартап займається вирощуванням клітинних морепродуктів для суші – блакитного тунця та інших.Разом компанії співпрацюватимуть над розробкою та маркетингом продуктів,...

Корейський стартап створив інгредієнт, який надає рослинам смак м’яса

ACOMS — це протеїн Х-фактора, знайдений і “витягнутий” із морських водоростей. Як повідомляється, він надає м’ясним праймерам рослинного походження...

Стартап смажить популярні снеки із черв`яків та продає на вулицях

Харчова цінність інноваційних продуктів перевершує звичну м’ясну чи рослинну їжу. Снеки з комах містять багато білка, мінерали та вітаміни,...

Може вас зацікавити

Інвестори дали $1,6 млн на клітинних лобстерів. Це – чисте м’ясо, тільки без панцира

Серед інвесторів Cultured Decadence — Bluestein Ventures, Joyance Partners,...

Індонезійська компанія розробила стейк з шиїтаке та водоростей за $5

Стейки без м’яса готуються шляхом поєднання соєвого білка, грибів...

Вибір редактора
В продовження теми