Вівторок, 3 Серпня, 2021
інше

  Перший в Україні онлайн-супермаркет збільшив оборот в 15 разів і планує вихід за кордон

  Перший в Україні онлайн-супермаркет Foodex24 за рік сягнув обороту в 15 млн грн на місяць, а маржа склала 26%. Плани до кінця року — 32-35%.

  Вибір читачів

  Foodex24 створив IT-бізнесмен із Запоріжжя Владислав Савченко — засновник компанії Powercode та президент Європейської асоціації програмної інженерії.

  Онлайн-супермаркет з’явився на ринку в самий початок пандемії 2020-го, коли ні Zakaz.ua, ні Glovo, ні Raketa, ні навіть добровольці з Kabanchik не могли справитися з кількістю замовлень на доставку.

  Супермаркет онлайн-формату за рік наростив оборот в 15 разів

  Зараз кількість доставок Foodex24 зросла з 20 до 300 на день, а собівартість логістики знизилася з 200 грн за замовлення до 80 грн.

  До нетипового ритейлера шикуються черги з постачальників, а сам засновник Foodex24 будує плани щодо розширення на інші міста України та навіть за кордон.

  Савченко ділиться, що починав бізнес без співзасновників, але наймав консультантів – категорійного менеджера, двох менеджерів по процесах, консультантів з логістики та з маркетингу. Частина з них перейшла у штат новоствореної компанії.

  Щоб підкріпити власну упевненість у новій справі, він запустив челендж в YouTube — створити супермаркет за 14 днів, де розповідав про всі етапи. Так до проєкту підключилися волонтери, ним зацікавилися перші інвестори.

  За кілька тижнів бізнесмен отримав 57 пропозицій щодо інвестицій з чеком від $ 100 тис. до $ 1 млн. На жодну з них Савченко не погодився.

  Його власні інвестицій на старті бізнесу склали $1,6 млн. З них $200 тис. пішло на консалтинг, $600-700 тис. — на програмний продукт, і ще стільки ж вкладено в обладнання, логістику, оренду й закупівлю товарів.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Французи створили кросівки із кукурудзи, винограду та кактусів. Їсти не можна

  Як вихідний матеріал для виготовлення шкіри компанія використовує залишки виноградної м’якоті з італійської виноробної промисловості, листя кактуса опунції, не...

  Вам може сподобатися: