Вівторок, 3 Серпня, 2021
інше

  Японці перетворили хміль, що лишається від виробництва пива, у нановолокно

  Японці віднайшли спосіб перетворювати частину хмелю, що залишається як побічний продукт пивоваріння в нановолокно целюлози.

  Вибір читачів

  Хміль є основним інгредієнтом майже кожного виду пива. Цей традиційний консервант надає пиву насичену гіркоту, квіткові або цитрусові аромати в залежності від виду хмелю.

  Втім, у пивоварінні застосовується лише квітка хмельової рослини. Решта, стебла та листя, які за словами дослідників складають близько 75% біомаси, отриманої при вирощуванні рослини, спалюються або викидаються.

  Дослідницька група розробила метод «вторинного циклу», використовуючи стебла хмелю як сировину для вилучення целюлозного нановолокна (CNF).

  Унікальні властивості CNF передбачають високу міцність і стабілізацію при низькій вазі

  Тож, його можна використовувати як альтернативу рослинного походження для зменшення кількості пластмас на основі нафти.

  CNF вже вдалося видобути з деревини та агропромислових відходів, серед яких листя ананаса, стебла банана, шкірки грейпфрута та відпрацьована кавова гуща з кафе.

  Втім, «це перша спроба ізолювати CNF зі стебла хмелю», — каже Ізуру Кавамура, провідний дослідник проєкту.

  Стінки клітин хмелю мають целюлозні мікрофібрили або дрібні і тонкі волокна у матриксі, що складаються з лігніну та геміцелюлози.

  Проаналізувавши їх хімічний склад, дослідники зробили висновок, що стебла хмелю містять частину целюлози, яка майже дорівнює вмісту її в деревині.

  Це означає, що такий метод не тільки б міг частково замінити нафту, але й використовуватись замість деревини для виробництва CNF.

  Джерело: New Food Magazine

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Зі святих для єгиптян бобів створили протеїн для рослинного молока, фети та яєць

  Нещодавно Green Boy дебютувала з функціональним веганським інгредієнтом —рослинно-молочним протеїном, розробленим спеціально для виробників молочних продуктів на рослинній основі.До...

  Вам може сподобатися: