Стартап використає залучені кошти для комерціалізації своїх перших сирних продуктів на рослинній основі, включаючи моцарелу, яку виготовляє із сої, генетично відредагованої на виробництво казеїну.
Казеїн, білок, унікальний для молока, є основним фактором, який будує текстуру, забезпечує смак та плавлення сиру. Це також елемент, якого не вистачає більшості сирів на рослинній основі, і тому так багато існуючих пропозицій насправді далекі від традиційного сиру.
Nobell ефективно “навчає” сою виробляти казеїн. Компанія займається цим протягом останніх чотирьох років. Сьогодні вже йдеться про те, що собівартість соєвого сиру буде нижчою за витрати на виробництва продукту з використанням коров’ячого молока.
Сир сам по собі має значний вуглецевий слід. Зі збільшенням попиту на молочні продукти зростає і відсоток глобальних викидів, які виробляє молочний сектор. Також сир вимагає великих ресурсів.
Поряд з цим існує і безліч варіантів сиру на рослинній основі. Однак більшість з них поки що не можуть повторити текстуру та смак молочного сиру — значною мірою тому, що вони не містять згаданого вище казеїну.
Як повідомляв раніше NEWFOOD.MEDIA, Nobell є не єдиною компанією, яка виробляє білок з альтернативних джерел.
Але вона єдина, що використовує рослини для отримання казеїну у подібний спосіб.
Компанія під назвою New Culture використовує генетично модифіковані мікроби — дріжджі — для виробництва казеїну, навчаючи цих мікробів виробляти білок.
Альт-молочна компанія Perfect Day також використовує генетично модифіковані мікроби.
Джерела: The Spoon, Fastcompany