П’ятниця, 24 Вересня, 2021
інше

  «Капучино» з грибів та смажені крумплі — оригінальні розробки закарпатських рестораторів

  «Селиська сироварня», яка свого часу запускалася на Закарпатті як соціальний проєкт, відкрила ресторан slow food (повільної їжі) «Ґелета».

  Вибір читачів

  Ресторан, як і решта виробництва, розташована у селі Нижнє Селище, та наслідує аналогічні принципи – робота з місцевими постачальниками, збереження дрібного сільського господарства у гірській місцевості та максимальне підтримання біорізноманіття.

  «Ми працюємо з малими виробниками якісного молока, готуємо смачний сир, пропагуємо сімейне локальне виробництво продуктів харчування», — акцентують у «Селиській сироварні».

  У «Ґелеті» виробник крафтового сиру, звісно, подає власні продукти. Але й долучає інших локальних виробників. Всі вони знаходяться у радіусі 100 – 150 км.

  Це така собі підтримка крафтових виробників, говорять у компанії. Ба більше, вони готові співпрацювати лише з тими, хто не застосовує у своїй діяльності хімічні пестициди.

  «Нам важливе походження їжі», — говорять у «Ґелеті» та обіцяють змінити уявлення про закарпатську гастрономію та локальні продукти.

  Для цього щосезону розробляють нове сет-меню, скуштувавши яке, можна отримати максимальний гастрономічний досвід та «відчути Карпати на смак».

  Серед принципів роботи ресторану – гостинність та традиції.

  До слова, рух slow food виник в Італії як протиставлення системі швидкого харчування.

  Slow food – це здорове харчування, даність традицям та лише локальна кухня

  Зараз у меню «Ґелети» можна знайти голубці з картоплі та білих грибів, гратен, смажені крумплі, грибний крем-суп «Карпатське капучино», кремзлики із маринованим пстругом, томлені білі гриби з пульпетами з ягнятини, яловичі медальйони з рижиками та безліч інших страв із «закарпатським духом».

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  В Індії створили морозиво та льодяники, що світяться як медузи, коли їх облизують

  Реакція ґрунтується на ферменті люциферази, який при лизанні язиком створює ефект світіння за звичайних умов, без застосування ультрафіолету.За словами...

  Вам може сподобатися: