КомпаніїШкіра з ананасів — нова сировина для Nike, H&M...

Шкіра з ананасів — нова сировина для Nike, H&M та Hugo Boss від найбільшого виробника фруктів

Dole — найбільший у світі філіппінський постачальник фруктів та овочів об’єднується з лондонським стартапом Ananas Anam для виготовлення стійкої веганської альтернативи шкірі з ананасу — Piñatex.

В рамках нового партнерства Dole збиратиме залишки листя рослин ананасу на своїх плантаціях та відправлятиме їх Ananas Anam.

З листя видобуватимуть волокно, висушуватимуть та оброблятимуть, перетворюючи його на неткану сітку, яка є основою пінатекс.

Piñatex — популярна веганська заміна шкіри, яка широко застосовується модними брендами для одягу та взуття, а також в оббивці автомобілів.

Наразі Piñatex використовують Nike, H&M, Paul Smith та Hugo Boss

За даними Ananas Anam, кожен квадратний метр Pinatex заощаджує 8 кг викидів вуглецю, порівняно з натуральною шкірою з тварин.

Як повідомляють Dole, окрім боротьби з харчовими відходами, така співпраця відкриє нові джерела доходу для фермерів ананасових угідь на Філіппінах.

Листя ананасу, які зазвичай пішли б у відходи, тепер можна монетизувати, допомагаючи дрібним виробникам у цьому регіоні.

Співпраця з постачальниками ананасів Dole, та особливо дрібними фермерами, буде частиною кампанії, зазначила Кармен Хіджоса, засновниця та головний креативний директор Ananas Anam.

Це не перша спроба перетворити частину рослин, що не йде на споживання, у текстильні вироби.

Нещодавно французи створили кросівки з відходів рослин, включаючи листя ананасу, котрі будуть доступні для продажу вже у вересні.

Джерело: Green Queen

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Створювати м’ясо «з повітря» в 10 разів ефективніше, ніж вирощувати сою

За основу дослідження взяли техніку, подібно до тієї, що застосовує фінський харчовий стартап Solar Foods.Стартап використовує електроенергію для отримання...

Ізраїльська компанія найняла робота друкувати веганські 3D-бургери

Ізраїльська компанія використовуватиме цю технологію для виробництва м’ясних альтернатив на замовлення. У рамках партнерства з вітчизняною мережею гамбургерів BBB «шеф-кухар»...

Стартап розробив рослинне молоко з вишневих кісточок

Себастіон Єщко, один із співзасновників Kern Tec, розповів, що натхнення створити компанію з’явилося тоді, коли підприємці дізналися у місцевих...

Виробник культивованого грудного молока зібрав $20 млн на комерціалізацію свого першого продукту

Раунд проводили спільно з Spark Capital та Siam Capital із додатковими інвестиціями від Primary Venture Partners, Plum Alley Investments,...

В Іспанії створили упаковку із сироватки. Вона подовжить термін зберігання сиру на 50%

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, з 18 млн тонн сиру, виробленого в усьому світі, щороку утворюється 180...

Сегмент рослинної риби схожий на дикий захід: на що стартапи отримують інвестиції у 2022 році

Ці цифри враховують усі інвестиції в компанії, що займаються виробництвом рослинних, ферментованих і культивованих морепродуктів.Величезна частка зібраного фінансування пішла...

Може вас зацікавити

Перша в Україні високогірна сироварня виготовлятиме сир з «митою кіркою»

Технологія передбачає особливий догляд за сирами при дозріванні Він полягає...

Легендарний кавовий гігант випустив інноваційний енергетик для імунітету

Напій був розроблений через North American Coffee Partnership (NACP),...

Вибір редактора
В продовження теми