Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  Шкіра з ананасів — нова сировина для Nike, H&M та Hugo Boss від найбільшого виробника фруктів

  Dole — найбільший у світі філіппінський постачальник фруктів та овочів об’єднується з лондонським стартапом Ananas Anam для виготовлення стійкої веганської альтернативи шкірі з ананасу — Piñatex.

  Вибір читачів

  В рамках нового партнерства Dole збиратиме залишки листя рослин ананасу на своїх плантаціях та відправлятиме їх Ananas Anam.

  З листя видобуватимуть волокно, висушуватимуть та оброблятимуть, перетворюючи його на неткану сітку, яка є основою пінатекс.

  Piñatex — популярна веганська заміна шкіри, яка широко застосовується модними брендами для одягу та взуття, а також в оббивці автомобілів.

  Наразі Piñatex використовують Nike, H&M, Paul Smith та Hugo Boss

  За даними Ananas Anam, кожен квадратний метр Pinatex заощаджує 8 кг викидів вуглецю, порівняно з натуральною шкірою з тварин.

  Як повідомляють Dole, окрім боротьби з харчовими відходами, така співпраця відкриє нові джерела доходу для фермерів ананасових угідь на Філіппінах.

  Листя ананасу, які зазвичай пішли б у відходи, тепер можна монетизувати, допомагаючи дрібним виробникам у цьому регіоні.

  Співпраця з постачальниками ананасів Dole, та особливо дрібними фермерами, буде частиною кампанії, зазначила Кармен Хіджоса, засновниця та головний креативний директор Ananas Anam.

  Це не перша спроба перетворити частину рослин, що не йде на споживання, у текстильні вироби.

  Нещодавно французи створили кросівки з відходів рослин, включаючи листя ананасу, котрі будуть доступні для продажу вже у вересні.

  Джерело: Green Queen

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Країна, що п’є найбільше кави на душу населення, виростила її в біореакторі

  Процес полягає у виробництві недиференційованих кавових клітин (біомаси) у біореакторах. Далі клітини збирають і сушать.Після аналізу біомаси був розроблений...

  Вам може сподобатися: