Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  У Камбоджі годують закусками з тухлої риби — це національна багатовікова страва

  Національна камбоджійська страва прахок (прашок), виготовлена з ферментованої риби, відновлює багатовікову традицію виготовлення.

  Вибір читачів

  Найкраща ферментована риба може зберігатися до трьох років та виготовляється трудомістким дводенним процесом, який передають у сім’ях поколіннями.

  Між груднем і січнем у Камбоджі починається рибний сезон. Але завдяки особливостям клімату країни, що призводить до зворотного потоку річки Тонлесап, відбувається масова міграція риби.

  Це унікальне явище відкриває сезон виготовлення прахоку на наступні 12 місяців.

  Закуску виготовляють з місцевого грязьового коропа трей-ріель. Від кожної крихітної рибки відділяють голову та потрошать вручну.

  Далі інтенсивно промивають прісною водою до 10 разів. Після рибу залишають сушитись у кошиках на відкритому повітрі протягом 24 годин.

  Далі риба починає повільно гнити, створюючи нестерпний сморід, від якого і пішла назва закуски прашок, або, як називають місцеві — «камбоджійський сир».

  Після цього гниючу рибу маринують у солі, потім суміш перетирають. На сьогодні для цього процесу створені невеликі дубильні машини, втім, традиція передбачає перечавлювання гнилої риби босими ногами.

  Подрібнений прашок упаковується в герметичні контейнери під шаром солі та залишається при кімнатній температурі близько на місяць.

  Подається така закуска переважно як добавка до гарнірів або інгредієнт супів

  На сьогодні існує безліч «адаптованих» рецептів прахоку з використанням різноманітних спецій.

  Нагадаємо, що вінницькі ресторатори готують делікатес з паразитів, що вражають кукурудзу.

  Джерело: BBC Travel

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Німці розробляють технології виробництва котлет, тофу та макаронів із коноплі

  Коноплі мають не лише величезний лікувальний потенціал, але й усе більше приваблюють як основа для нових, екологічних та стійких...

  Вам може сподобатися: