Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  Звук робить каву терпкою, а бас додає гіркоти — вчені досліджують, як звуки впливають на смак їжі

  Професор Аргентинського Національного університету Трес де Фебреро Алехандро Меша у співпраці з провідними вченими встановили, що звук має безпосередній вплив на органолептичні властивості їжі.

  Вибір читачів

  «Ми співаємо та смакуємо тими ж органами. Смак, як і музика, також має кілька основних категорій», — пояснює Меш.

  Розглянувши основні категорії смаку, виникли деякі асоціації, які дослідник описав у своїй роботі «Довідник з молекулярної гастрономії».

  Так, кислий смак асоціюється з швидкою, дисонансною, високою музикою. Гіркі ж пов’язані з басовими тонами.

  «Жорсткі звуки можуть зробити каву більш терпкою», — додає Алехандро

  Меш описує звуки, що «змінюють» смак і запах як різновид «звукової приправи»: «Вони можуть посилити різні компоненти аромату, минаючи органи чуття смаку або запаху і прямуючи безпосередньо до мозку».

  У деяких випадках було встановлено, що звук змінює відчуття текстури. Це може бути корисним для споживачів, які мають проблеми з ковтанням або жуванням.

  Дослідник також додав, що музика може вплинути на виробництво їжі, зокрема бродіння. У найближчих планах Алехандро — дослідити вплив звуків на бактерії, що беруть участь у бродінні сиру та йогурту.

  Розкриття взаємодії між звуком і їжею потребує додаткових досліджень, зазначає Меш.

  Поряд з цим, каліфорнійська компанія Aromyx створила прилад, який оцифровує смакові рецептори людини та створив найбільшу у світі базу даних, включаючи словесні описи.

  Джерело: Food Ingredients First

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Британські дизайнери виготовили перший у світі предмет меблів з кави

  Для розробки журнального столика засновник і креативний директор Joy Resolve Джошуа Ренуф співпрацював з компанією з утилізації відходів Smile...

  Вам може сподобатися: