Четвер, 23 Вересня, 2021
інше

  Німецькі фармацевти створили реактиви, які дозволять виробляти лабораторне м’ясо у глобальному масштабі

  Німецька фармацевтична та хімічна компанія Merck близько трьох років займається технологіями для виробництва клітинного м’яса та риби, і планує підзаробити як постачальник сировини та обладнання для стартапів.

  Вибір читачів

  Для новачків сегменту Merck створює реактиви, середовище для вирощування клітин та навчатиме безпосередньо технології виробництва м’яса в лабораторії.

  За словами Томаса Герґета, керівника інноваційних центрів Merck у Каліфорнії та Китаї, лише в США та Європі над вирощуванням клітинного м’яса зараз працює близько 70-80 стартапів.

  Merck постачає деяким з них поживне середовищам для культивування клітин. Воно складаються з приблизно сотні речовин, таких як молекули цукру, солі, амінокислоти та мікроелементи. Усі вони повинні бути закуплені, проаналізовані, стерилізовані та оптимально зібрані. 

  На клітинні культуральні середовища зараз припадає до 80% вартості лабораторного м’яса

  “У майбутньому ринок м’яса можна буде розділити на три рівноцінні сегменти, — вважає Герґет. — Третина становитиме звичайне тваринне м’ясо, третина — м’ясо на рослинній основі, решту отримуватимуть з біореакторів”. 

  Він вважає, що вирощене у біореакторах м’ясо буде доступне в супермаркетах через 5-10 років — за умови збереження поточного прогресу. 

  Основною перешкодою на даний момент є масштаби виробництва. Культивоване м’ясо ще не готове до масового розповсюдження, додав інноватор з Merck.

  Нагадаємо, найдешевші клітинні стейки у світі виготовляють корейці — по $3 за кілограм.

  Джерела: Merck Group, Fleischwirtschaft

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  В Індії створили морозиво та льодяники, що світяться як медузи, коли їх облизують

  Реакція ґрунтується на ферменті люциферази, який при лизанні язиком створює ефект світіння за звичайних умов, без застосування ультрафіолету.За словами...

  Вам може сподобатися: