Четвер, 28 Жовтня, 2021
інше

  В Індії створили морозиво та льодяники, що світяться як медузи, коли їх облизують

  Індійська компанія Rexofa Food Technology розробила біолюмінесцентні морозиво та льодяники, що світяться, коли їх облизувати.

  Вибір читачів

  Реакція ґрунтується на ферменті люциферази, який при лизанні язиком створює ефект світіння за звичайних умов, без застосування ультрафіолету.

  За словами компанії, смаколики будуть світитися зеленим кольором, а для більш виразного ефекту можна спробувати смакувати в темряві.

  Морозиво та льодяники виготовляються з типових інгредієнтів, таких як сахароза, крохмаль, сухі молочні речовини.

  Інновацією є додавання люциферази та люциферину — ферментів зеленого флуоресцентного білка аекоріну, що у природному середовищі зустрічається у флуоресцентних медуз.

  На кілограм смаколиків, що світяться, потрібно 10 гр аекоріну

  Rexofa Food Technology знадобилось півтора року, щоб зробити продукт комерційно життєздатним з більшим терміном придатності, оскільки аекорін досить дороговартісний інгредієнт.

  Наразі термін придатності льодяників становить 2 роки при кімнатній температурі, а морозиво може зберігатися в холодильнику 6 місяців.

  Серед інших «химерних» смаколиків компанії — морозиво, що змінює колір від синього до рожевого або морозиво для зміни голосу чи висушене морозиво.

  Найближчим часом Rexofa Food Technology планує виготовляти холодний десерт в стратосфері за допомогою повітряної кулі на висоті 20-30 км при температурі від -55 до -40 ºС.

  Нагадаємо, що не менш унікальне морозиво можна зустріти в Литві, серед яких охолоджений десерт з рогів лося, чорного житнього хліба або огірка з медом. 

  Джерело: Food Navigator-Asia

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Nestlé та ще 5 світових брендів роблять альтернативну рибу своїм флагманом

  Сьогодні на ринок вийшли щонайменше 6 стартапів з усього світу, які пропонують власну альтернативу тунцю. Зокрема, це Fish Peas,...

  Вам може сподобатися: