Четвер, 28 Жовтня, 2021
інше

  В Нідерландах збудують завод, де вироблятимуть унікальний білок за допомогою грибів

  Стартап Enough з Глазго — раніше 3F Bio — збудує перший у світі завод з виробництва ферментованого білку за допомогою грибів.

  Вибір читачів

  Очікується, що фабрика запрацює до 2022 року. Початкова потужність виробництва — 10 тис. т на рік, до 2027 р. цей показник сягне 50 тис. т.

  Протягом 10 років після запуску Enough розраховує вийти сукупно на мільйон тон білкової сировини.

  Розробку Enough називають «найстійкішим білком» у сфері харчових продуктів

  Enough виробляє мікопротеін під назвою Abunda. Його отримують шляхом ферментації з використанням будь-якої відновлюваної місцевої сировини та грибів.

  Завод площею 15 тис. кв. м розташують поруч з виробництвом Cargill в Сас-ван-Генті в Нідерландах. Саме гігант зернотрейдингу постачатиме сировину для подальшої переробки на новітньому підприємстві.

  Abunda — це повноцінний харчовий інгредієнт, який містить усі дев’ять незамінних амінокислот і багато харчових волокон. Його описують як «світлий на колір, нейтральний на смак, з волокнистою текстурою».

  Мікропротеїн підходить для використання в різних сферах, включаючи створення альтернативного м’яса, морепродуктів та молочних продуктів.

  Продукт «вирощують» шляхом підживлення грибів поживною сировиною у широкомасштабному безперервному процесі бродіння.

  За даними Enough, у плані викидів СО2 виробництво мільйона тон інноваційного мікропротеїну буде еквівалентно заміщенню п’яти мільйонів корів, понад мільярду курей та скороченню викидів більше ніж на 5 млн т.

  Нагадаємо, раніше про співпрацю з Enough оголосила Unilever. Unilever планує розширити свій асортимент веганської продукції за рахунок мікопротеїну.

  Джерело

  Написати відповідь

  введіть свій коментар!
  введіть тут своє ім'я

  Вибір редактора

  Стартап зі штаб-квартирою в Парижі створив рослинне сало, яке можна смажити на сковорідці

  Топові продукти 77 Foods — бекон та сало. Проте вони планують створити цілу лінійку їжі на рослинній основі, яка...

  Вам може сподобатися: