КомпаніїФінський стартап будує першу у світі фабрику для виробництва...

Фінський стартап будує першу у світі фабрику для виробництва білка з повітря

Фінська технологічна компанія Solar Foods, що виробляє білок з повітря, збирається розпочати будівництво свого першого промислового заводу уже в цьому році.

Нові виробничі потужності під назвою Factory 01 дозволить масштабувати та комерціалізувати протеїн Solein, який, як стверджує Solar Foods, є «найбільш стійким білком у світі».

Solein – флагманський продукт Solar Foods. Він отримується шляхом ферментації ГМ-мікробами елементів з повітря (вуглекислий газ та водень) під дією електричного струму. Мікроби поглинають ці елементи та виділяють їстівний білок.

На заводі також розмістять демонстраційний центр, щоб відвідувачі на власні очі змогли побачити, як створюється білок із повітря.

Введення в експлуатацію заводу заплановане на 2023 рік

Білок із повітря можна включати до складу будь-яких харчових продуктів – від замінників м’яса до безмолочних напоїв.

Пасі Вайнікки, що управлятиме Factory 01, говорить, що це буде не лише платформа для масштабування Solar, але спосіб показати світові, як може виглядати майбутнє екологічно чистого виробництва харчових продуктів.

«Сьогодні ми знаходимося на такому ж роздоріжжі з продовольчою системою, як і в середині 1980-х років з інформаційно-комунікаційними технологіями, — каже він. — За нашими обідніми столами вже відбуваються «тектонічні зрушення».

Нагадаємо, Solar Foods була заснована в 2017 р., а її білок із повітря з’явився ще до того, як стартап отримав 10 млн євро від Фінського кліматичного фонду.

На сьогодні загальне фінансування стартапу досягло 35 млн євро. Серед його спонсорів — Business Finland — ще одне фінське урядове агентство, яке підтримує інновації.

Джерела: Solar Foods, Green Queen

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини

Економічний фронт: Organic Ukraine Business Hub готується до виходу на британський ринок

Organic Ukraine Business Hub — експортно-орієнтований парасольковий бренд, що сьогодні в часи війни продовжує допомагати українським виробникам органіки вийти...

Американці створили ячмінну воду для оздоровлення організму та зміцнення імунітету

«Це один з оригінальних функціональних напоїв, який протягом століть споживається культурами всього світу завдяки своїм оздоровчим перевагам», — кажуть...

Вчені створили біопластик з дріжджів з антимікробними властивостями

Такий біопластик має потенціал до використання в «розумній упаковці» з антиоксидантними та антимікробними властивостями.Дослідження тривало більше восьми років. Вченим...

Безос та Ді Капріо допомогли виробнику культивованого лосося зібрати рекордні інвестиції

Найбільший в історії раунд фінансування очолив Л. Каттерон. Серед інших відомих інвесторів — Леонардо Ді Капріо, Bezos Expeditions, Temasek...

Перша інновація за сто років – PEPSI випустила напій, збагачений азотом

Nitro Pepsi буде доступна в банках по всій країні уже в березні. Категорія коли існує вже більше століття. Хоча в...

Фінський стартап зібрав мільйони на виробництво першого яєчного білка з грибів

У раунді взяли участь венчурні фонди, включаючи Maki VC та інвестора-мільярдера Agronomics Limited Джима Меллона.Фінансування використають на комерціалізацію своєї...

Може вас зацікавити

Економічний фронт: Organic Ukraine Business Hub готується до виходу на британський ринок

Organic Ukraine Business Hub — експортно-орієнтований парасольковий бренд, що...

Американці створили ячмінну воду для оздоровлення організму та зміцнення імунітету

«Це один з оригінальних функціональних напоїв, який протягом століть...

Вибір редактора
В продовження теми