АналітикаПотенціал ринку альтернативного м'яса — чому такі продукти не...

Потенціал ринку альтернативного м’яса — чому такі продукти не тільки для веганів?

Ми звикли до соєвого та кокосового молока у магазинах, але рослинне м’ясо — продукт відносно новий для нашої країни. Люди активно шукають різноманітності у харчуванні та нові пропозиції, тому замінники м’яса користуються популярністю. Окрім того, рослинні продукти повністю відповідають концепції здорового харчування: у них збалансований склад, вони не містять гормонів, холестерину та тваринного білка, багаті на вітаміни та мінерали. Рослинні замінники м’яса підходять не лише веганам та вегетаріанцям, але й тим, хто хоче урізноманітнити своє харчування.

Як виготовляють рослинне м’ясо?

На відміну від звичного тваринного м’яса в основі м’яса з рослин лежить рослинний білок, який отримується з сої, гороху, пшениці, рідше – з соняшника, грибного міцелію, квасолі, картоплі. Створення такого м’яса є високотехнологічним процесом, який можна розділити на два етапи:

  1. Перетворення рослинного білка (виглядає як спортивне харчування або борошно) на волокнисті структури, як у м’ясі. Більшість виробників закуповує вже готові текстурати.
  2. Змішування текстурованого білка, рослинних олій та функціональних інгредієнтів (клітковина та інші інгредієнти, які пов’язують білки та рослинні олії разом) у фарш, з якого потім формують котлети та інші продукти. Саме функціональні інгредієнти надають продукту структурних властивостей, роблять його поведінку при приготуванні максимально схожою на м’ясо, а також формують м’ясний смак і аромат у продуктів.

Користь і шкода рослинного м’яса.

Багато людей турбуються про своє здоров’я, намагаються стежити за балансом білків-жирів-вуглеводів та зменшувати споживання смаженої їжі. Деякі помилково вважають, що здоровий раціон – це відмова від м’яса на користь продуктів рослинного походження. Це не зовсім так, – коментує лікар-дієтолог.

Варто пам’ятати, що рослинні білки засвоюються гірше за тваринні. Клітинні оболонки складаються з клітковини, шлунковому соку складніше її розщепити, а отже, і обернути білки на користь організму.

Тим не менш, є ряд досліджень, що вказують на користь рослинного м’яса у порівнянні зі звичайним. Стенфордський університет провів дослідження, в рамках якого науковці протягом восьми тижнів годували групу учасників рослинними замінниками м’яса. Вчені протягом усього періоду експерименту вимірювали показники крові та вагу. В результаті вони зробили однозначні висновки про те, що при переході на рослинне м’ясо:

  • відчутно знизився рівень холестерину у крові;
  • покращився індекс маси тіла;
  • знизилися маркери крові, які відповідають за ризик серцево-судинних захворювань.

При цьому статистично значущих позитивних результатів для здоров’я вдалося досягти лише за кілька тижнів.

Ринок альтернативного м’яса

Нещодавно продукти одного з основних виробників рослинного м’яса – Beyond Meat – стали доступні в Києві у закладах різного рівня. В одному зі своїх інтерв’ю засновник компанії Beyond Meat Ітан Браун розповів, що за статистикою 93% покупців продукції компанії також вживають м’ясні продукти.

Та сама ситуація і з рослинним молоком — за даними аналітичної компанії Nielsen, 60% людей, які вживають м’ясо та молочні продукти, із задоволенням замовляють у кав’ярні капучино на кокосовому молоці. Просто тому, що це смачно та незвично.

Завдяки інтересу до рослинних продуктів вибір став величезним. Особливо це відчувається в США та Великій Британії: там м’ясо роблять не лише зі стандартних бобових, але й із джек-фруту (екзотичного фрукту родом із тропіків), грибів і навіть кавуна.

Поки що рослинне м’ясо займає невелику частку продажів як у світі, так і в Україні, де на нього припадає менше 0,5% товарообігу, проте цей ринок має величезний потенціал.

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Вчені переробили дрібний планктон на добавку для здоров’я мозку

Інгредієнт містить пов’язані з лізофосфатидилхоліном (LPC) EPA та DHA. Обидва відіграють важливу роль, регулюючи запальні процеси та підтримуючи клітини...

Продовольчий гігант з мільярдною капіталізацією вступає у веганську гру

Бренд Nestlé Freshly анонсував меню Purely Plant, яке містить шість нових позицій для тих, хто споживає виключно рослинну їжу.«Ми...

Тренди ресторанного бізнесу: ТОП трендів 2022 року

Незважаючи на те, яким важким минулий рік став для ресторанної галузі, у 2021 році відкрилося безліч нових закладів; а...

Українські виробники морозива та соків прямого віджиму випустили інноваційне морозиво

Galicia «яблуко-груша» має приємний фруктовий смак та аромат, який доповнюється м'якою консистенцією морозива. Цей новий смак став чудовим доповненням...

Корейський стартап створив інгредієнт, який надає рослинам смак м’яса

ACOMS — це протеїн Х-фактора, знайдений і “витягнутий” із морських водоростей. Як повідомляється, він надає м’ясним праймерам рослинного походження...

Стартап смажить популярні снеки із черв`яків та продає на вулицях

Харчова цінність інноваційних продуктів перевершує звичну м’ясну чи рослинну їжу. Снеки з комах містять багато білка, мінерали та вітаміни,...

Може вас зацікавити

Вуличний фаст-фуд, водорості та гриби — їжа цього року. Дослідження.

Американські аналітики доходять висновку, що найкращі перспективи в поточних...

Підсадили на голки: Nemi робить закуски із кактусів та амаранту

Засновниця компанії Регіна Трілло переїхала з Мексики до США...

Вибір редактора
В продовження теми