Засновник ChatGPT інвестує у виробництво лабораторного бекону з молекули РНК

Uncommon, біотехнологічний стартап у Кембриджі, який створює інноваційне екологічно чисте клітинне м’ясо, залучив $30 млн інвестицій.

Серед інвесторів – представник четвірки найбільших венчурних компаній Великобританії Balderton Capital, яка фінансує технологічні стартапи, а також Сем Альтман, співзасновник та CEO OpenAI, яка створила ChatGPT. До речі, для Альтмана це уже не перша інвестиція в Uncommon.

Новий приплив капіталу спонукатиме Uncommon до вдосконалення своїх пропозицій, збільшення виробництва та проходження процесу затвердження інноваційного м’яса регуляторами.

Раніше відома як Higher Steaks, Uncommon заявляє про готовність змінити світовий ринок свинини завдяки своєму новаторському підходу. Компанія використовує РНК-технології, які очікують на патент, для виробництва бекону та свинячої підчеревини з одного зразка тваринної клітини.

В основі інноваційної технології лежить РНК, молекула, яка “наказує” клітинам виробляти білок. Завдяки цьому компанія може створювати смачні м’ясні продукти, які можуть конкурувати з традиційними за ціною, без необхідності редагування генів.

«Як єдине культивоване м’ясо, створене за допомогою РНК-технологій, наша свинина матиме конкурентну перевагу, яка ймовірно допоможе нам стати найбільшою білковою компанією у світі», – заявила Бенджаміна Боллаг, засновник і генеральний директор Uncommon.

Мета Uncommon амбітна. До 2035 року компанія прагне утримувати п’ятивідсоткову частку світового ринку свинини за рахунок продукції з культивованого м’яса. 

Стратегія Uncommon передбачає залучення капіталу у зростаючу промисловість культивованого м’яса, вартість якої до 2040 року має сягнути $427 млрд. 

Завдяки вливанню нового капіталу Uncommon планує наростити виробництво на своєму пілотному заводі в Кембридзькому технопарку, розширити команду та зменшити собівартість виробництва.

Нагадаємо, раніше американський стартап Novel Farms представив першу в історії мармурову культивовану свинячу корейку.

Джерела: Uncommon, Green Queen

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Гігант зернового ринку створив екстра-веганський шоколад, аналогів якого немає на ринку

Для створення нової лінійки, «інженери щоколаду» визначили основні «енергетичні» інгредієнти, які «забезпечать особливий смак і текстуру». Ними стали порошок...

Стартап планує заробити мільярд на печиві, яке готується 25 секунд

Щоб отримати свіже печиво, заготовки необхідно помістити на короткий час до мікрохвильовки.У рецептурі використовуються якісні натуральні інгредієнти – крижане...

Виробник першого рослинного м’яса на грилі запропонував веганам реалістичні реберця

Кожен шматок нової версії рослинної яловичини є більш пласким і тоншим та має твердішу структуру і покращений смак, що...

Веганські жуйки з малиною та коноплею усувають проблеми зі сном і біль у суглобах

Жуйки мають подвійну дію – з одного боку, вони природним і безпечним способом максимально розслабляють і піднімають сонливість, з...

ТОП-6 фруктів для ефективного зволоження організму

Технології не стоять на місці не тільки в технічному плані, а і в селекції овочів та фруктів. Мова йде...

Стартап створив «пігулку» для імунітету із секретного інгредієнта королівського торта

Жувальні цукерки підтримують імунне здоров’я та містять утричі більше органічних ягід бузини, ніж багато провідних брендів. А також не...

Може вас зацікавити

Американці розробили пончик майбутнього — містить стільки ж вуглеводів, як два шматочки банана

Тоді як традиційний пончик — це справжня вуглеводна «бомба»,...

Інвестори вкладаються у ферментований білок. Кількість угод зросла на 40%

Водночас зниження середнього розміру угоди контрастує зі зростанням кількості...

Вибір редактора
В продовження теми