Фіни нагодують місію на Марс їжею, створеною з повітря

Фінська харчова компанія Solar Foods, яка недавно отримала 10 млн євро для виробництва білка з повітря, планує годувати астронавтів інноваційною їжею.

Solar Foods виробляє мікробний білок, використовуючи лише водень, СО2 та електроенергію

Просто надати астронавтам харчування, яке збереже їх живими, – недостатньо. Підтримка морального духу під час тривалої космічної подорожі є особливо важливою. Хороша їжа допомагає астронавтам залишатися щасливими та здоровими, вважають засновники компанії Solar Foods.

“Одне з тих відкриттів, які ми зробили, – якщо астронавти не люблять їжу, вони її не їдять, – сказав Ральф Фріче, менеджер NASA з виробництва космічних культур. – А якщо вони не їдять, то втрачають вагу. Тому різноманітність смаків, текстур – все це дуже важливо”.

Вирішення проблеми з харчуванням має велике значення, оскільки NASA планує відправити астронавтів на Марс наприкінці 2030-х або на початку 2040-х років. Подорож може зайняти два-три роки.

Одним з можливих рішень є продукт, створений компанією Solar Foods. Стартап виготовляє білок прямо з повітря, використовуючи електроенергію, вуглекислий газ та водень. Всі ці компоненти легко доступні на космічних кораблях.

Ці речовини разом з деякими мінералами поміщаються в біореактор, де мікроорганізми ростуть і розмножуються, виробляючи білкову форму, яку можна перетворити на порошок і використовувати як інгредієнт у різних стравах.

Процес схожий на бродіння дріжджів (згадайте закваски), але замість дріжджів використовуються одноклітинні організми, які зустрічаються в природі на Землі. І замість цукру вони живляться крихітними бульбашками газу.

Отриманий протеїн можна перетворити на в’ялений продукт, який нагадує м’ясо, додавши смакові приправи та, можливо, олію. Така їжа буде смачною та поживною.

Нагадаємо, раніше Solar Foods створила морозиво з повітря.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Компанія Ді Капріо планує запустити завод по вирощуванню лабораторних стейків

Aleph Farms переїхала до свого нового об’єкту площею 65 000 кв. футів, сигналізуючи про новий імпульс у сегменті м’яса...

Стартап з Ізраїлю створив балакучого робота-бармена зі штучним інтелектом

GKI Group продемонструвала свою розробку на американській виставці CES 2022, а до цього випробувала у справжніх польових умовах —...

Швейцарський роздрібний гігант взяв на “тест-драйв” морепродукти, створені мікробами

У рамках співпраці Migros оцінюватиме сприйняття споживачами нових альтернатив тунця та сига, а також їх потенціал зробити революцію на...

Uber Eats з нового року доставлятиме їжу безпілотними автомобілями Hyundai

Платформа доставки їжі Uber Eats та технологічна компанія Motional, що спеціалізується на автономному водінні, оголосили про співпрацю у пілотному...

Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

Унікальний чай компанія презентувала на виставці Biofach, найбільшій виставці органічної їжі, в Німеччині.Щоб чай було зручно заварювати, мінібукети кріплять...

ТОП-6 фруктів для ефективного зволоження організму

Технології не стоять на місці не тільки в технічному плані, а і в селекції овочів та фруктів. Мова йде...

Може вас зацікавити

Мікробний сир захопить більше третини ринку, що стане початком «молочної революції»

Мікробний сир готові купувати 79% споживачів молочних продуктів. Очікується,...

Вибір редактора
В продовження теми