НовиниУкраїнський стартап виготовлятиме у Франції упаковку для їжі з...

Український стартап виготовлятиме у Франції упаковку для їжі з опалого листя

Український екостартап Releaf Paper, який розробив унікальну технологію виготовлення упаковки з опалого листя, до кінця 2024 року планує запустити завод у Франції потужністю переробки 10 тис. т сировини на рік.

Після цього стартап планує придбати щонайменше три інші заводи в Європі протягом наступних п’яти років. 

“Наразі єдиним нашим інвестором є Європейська Комісія, але пізніше цього року ми залучимо більше провідних інвесторів”, – говорить Олександр Соболенко, генеральний директор та співзасновник компанії.

Олександр Соболенко та Валентин Фречка

Олександр Соболенко – колишній топ-менеджер Lenovo. Він приєднався до стартапу через рік після заснування для того, щоб провести перетворити його на повноцінний бізнес. До цього, у 2020 році, Releaf Paper заснував школяр із Закарпаття Валентин Фречка, який розробив саму технологію створення целюлози із листя.

У 2022 році Releaf Paper став переможцем програми EIC Accelerator 2022 від Єврокомісії та отримав €2,5 млн гранту на будівництво виробничої лінії. Повна вартість будівництва фабрики складала €3,5 млн, тож додатковий €1 млн довелося залучити в одному із французьких банків. Реалізація проєкту розпочалася у 2023-му.

Додатково стартап отримав рекомендації на подальші інвестиції від Єврокомісії на ще дві фабрики загальною сумою щонайменше €8 млн. Їх мають схвалити окремо.

Стартап уже має потужних замовників, зокрема Loreal, Chanel, Weleda, Kiehl’s, Schneider Electric і Samsung. Також упаковка з опалого листя повністю відповідає старндартам харчової промисловості, в неї можна пакувати їжу та напої.

“Ми переробляємо листя та інші зелені відходи, зібрані міськими комунальними службами з вулиць, на целюлозу та папір для пакувальної промисловості. Роблячи це, ми замінюємо первинний папір екологічною альтернативою, запобігаючи вирубці лісів та допомагаючи містам утилізувати сезонні зелені відходи”, – говорить Соболенко. 

Нагадаємо, раніше піонер в області роботехніки ABB Robotics разом з американським розробником інноваційної упаковки Zume створили пакування з бамбуку та соломи.

Джерела: Releaf Paper, Foodbev

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Одна “безсмертна” лінія клітин корови дасть трильйони тонн м’яса

Розробка дозволить масово виробляти етичні м’ясні продукти та прокладе шлях до масової комерціалізації, допомагаючи інноваторам подолати проблеми масштабованості та...

Coca-cola створила швидкорозчинні кубики кави та чаю

Нова лінійка представлена у трьох варіантах: ячмінний та зелений чай, кава.Кожна упаковка містить 15 кубиків, що відповідає приготуванню 15-ти...

Найвідоміший виробник вівсяного молока відкриває власні магазини морозива

Рослинні молочні ласощі продають у екологічних стаканах із картону без традиційного пластикового покриття. Ложки – теж паперові. Морозиво буде продаватися...

Компанія-постачальник McDonald’s стане інвестором у завод по вирощуванню клітинного м’яса

Ізраїльський бренд культивованого м’яса Future Meat перебуває в середині процесу залучення $320 млн, що зробить стартап найціннішим у своєму...

Захисники та захисниці можуть отримати 1 млн грн гранту на власний бізнес

Захисники і захисниці можуть отримати на ці цілі від 250 тис. грн до 1 млн грн. Їх партнер, з...

Перша компанія подала заявку на поставку лабораторного м’яса в ЄС

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.Після того, як...

Може вас зацікавити

Зірки Мішлену за $1 млн створюватимуть реалістичне філе надрукованого в 3D лосося

Грант наданий Ізраїльським двонаціональним фондом промислових досліджень і розвитку...

Ізраїльська компанія створила веганський майонез на основі нуту

Нейтральний смак нуту дозволяє широко застосовувати його ізолят у...

Вибір редактора
В продовження теми