НовиниСпоживачі переходять з кофеїну на гриби-адаптогени. Краще концентрація

Споживачі переходять з кофеїну на гриби-адаптогени. Краще концентрація

Нові джерела кофеїну, зокрема йерба мате, гуаюса та яупон холлі, є одними з інгредієнтів, які сприяють збільшенню споживчого попиту на їжу та напої, що підтримують здоров’я мозку.

Також сприятимуть покращенню когнітивного здоров’я адаптогени, вітаміни групи В і холін у напоях та їжі. Про це прозвітувала Стефані Маттуччі, директор Mintel Food & Drink and Purchase Intelligence, під час презентації на щорічному заході Інституту харчових технологів у Чикаго.

Її компанія Mintel займається аналізом ринку. «Їжа для здорового мозку є досить новою концепцією для багатьох споживачів», – говорить Маттуччі. Водночас покупці часто віддають перевагу саме продуктам, які сприяють фізичному і психічному здоров’ю.

Гриби левова грива

Наприклад, альтернативи каві та чаю зараз набирають обертів. Рослини падуба гуаюса, йерба мате та яупон містять кофеїн і такі сполуки, як теобромін, який пов’язаний із пам’яттю та збалансуванням настрою. Також стають популярними кавові зерна та суміші з низьким вмістом кофеїну, які забезпечують тривалий приплив енергії з меншою кількістю побічних ефектів.

Поєднання кофеїну з L-теаніном також покращує концентрацію та когнітивні навички

Падуба гуаюса, сушене листя

Зменшити нервозність і занепокоєння допоможе додавання до їжі та напоїв адаптогенів або функціональних грибів. Кілька таких сумішей уже продаються для «покращення концентрації» та запобігання надмірного споживання кофеїну.

«На додаток до допомоги тілу відновити баланс і впоратися зі стресом, деякі адаптогени підтримують енергію або ясність розуму, — говорить Маттуччі. – Простіше кажучи, це рослинні речовини, які можуть допомогти організму відновити баланс і впоратися з фізичним або психічним стресом».

Вона також назвала найпопулярніші адаптогени з потенціалом стимулювання мозку. Це ашваганда відома тим, священний базилік, також відомий як тулсі, і брахмі. А також янрди лимонника для енергії і протидії старінню.

Про включення адаптогенів у свої продукти звітує чимало компаній. В алкоголь з адаптогенами нещодавно інвестували $7 млн, виробник кефіру додав до нього гриби, щоб покращити настрій споживачів, а коктейль з левовою гривою бореться з надлишковою вагою та стресом.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Львів’яни створюють «витриманий» хліб, який вистоюють у формах із лози

Пекарня працює з 2018 року. За цей час їй вдалося суттєво розширити асортимент, і зараз «Млин» пропонує хліб, хлібобулочні...

«Ми почали процес перетворення з ремісників на foodtech-компанію». Дмитро Борисов про тренди у ресторанному бізнесі.

Коронавірусна криза переформатувала ресторанний бізнес. Нові сервіси, формати, технологічні рішення дозволили вижити у час, коли довелося зачиняти двері для...

Бургери з шоколадом та морозиво, полите кетчупом: сучасна їжа, яка приголомшує

Намагаючись вразити споживачів незвичайними смаковими комбінаціями, компанії часто отримували справжні факапи. Тим не менш, продовжували дивувати світ.Ось найшаленіші поєднання...

Чому виробництво їжі — це єдиний шлях виживання агрохолдингів в сучасних умовах

У структурі українського виробництва та експорту сільськогосподарської продукції домінує сировина, виняток із правила становить хіба що соняшникова олія.Сировинний характер...

Захисники та захисниці можуть отримати 1 млн грн гранту на власний бізнес

Захисники і захисниці можуть отримати на ці цілі від 250 тис. грн до 1 млн грн. Їх партнер, з...

Перша компанія подала заявку на поставку лабораторного м’яса в ЄС

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.Після того, як...

Може вас зацікавити

Латте вже не те. З грибів та конопель розробили ідеальне рослинне молоко для кави

Обидва варіанти рослинного молока пройшли успішні тести серед баристів,...

Бджолярі на Закарпатті зброджують оцет із меду. У складі – лише два продукти

Компанія позиціонує себе як перший в Україні дегустаційний зал...

Вибір редактора
В продовження теми