Володарі премії Оскар дадуть мільйон євро амбасадору рослинного харчування

Група знаменитостей закликає принца Вільяма додати до премії Earthshot Prize, якою він керує разом із дружиною Кейт Міддлтон, шосту номінацію – за просування переходу на рослинну систему харчування.

Премія Earthshot була заснована у 2020 році Королівським фондом принца Вільяма та Кейт Міддлтон.

Вона присуджує по одному мільйону фунтів стерлінгів (приблизно 1,17 млн євро) ініціативам, спрямованим на захист і відновлення природи, очищення повітря, відродження океанів, побудову світу без відходів і покращення клімату. 

Проте, як йдеться у відкритому листі, всі ці ініціативи беззмістовні, якщо нічого не робити із виробництвом тваринної їжі, яке підписанти називають “неефективним, марнотратним і небезпечним”. 

“Це веде нас до кліматичної катастрофи. Також це причина неймовірних і непотрібних страждань мільярдів тварин, і розвитку небезпечних хвороб, стійких до антибіотиків”, – акцентують у листі. 

Зокрема, йдеться про те, що тваринництво охоплює до 80% усіх сільськогосподарських угідь і використовує 41% всієї прісної води. Воно ж продукує 60% сільськогосподарських викидів. При цьому тваринництво забезпечує тільки 18% усіх калорій, споживаних у світі.

За нинішніх темпів зростання до 2030 року на тваринництво припадатиме половина світових парникових газів, вважають знаменитості. 

Враховуючи швидкий розвиток інновацій у рослинній їжі та культивованому м’ясі, слід спрямувати зусилля, наприклад, на цю сферу.

Якщо Королівський фонд прийме ініціативу, група підписантів готова виділити 1 млн фунтів для призового фонду першому переможцю нової премії – Advance a Plant-Based Food System.

До групи з 23 осіб, які підписали листа, входять володарі премії «Оскар» Емма Томпсон, Олівія Коулман і Марк Райленс, а також актори, співаки та активісти, такі як Енні Леннокс, Шерон Осборн, Алісія Сільверстоун, Джемма Вілан і Кріс Пекхем.

Нагадаємо, п’ять компаній-гігантів сфери швидкого харчування стимулюють революцію на ринку рослинного м’яса. Очікується, що до 2025 року цей сегмент подвоїться.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Перший у світі справжній мед без бджіл з’явиться на полицях магазинів до кінця року

Вперше продукт презентували на приватній дегустації в Сан-Франциско, в якій взяли участь понад сотня інвесторів та члени спільноти з...

Розроблено пакування, яке зберігає молоко свіжим до 6 місяців

Карабао — це місцеві водяні буйволи. Вони мають меншу продуктивність, ніж корови, але дають значно жирніше та більш поживне...

Еспресо з таранькою — сінгапурські вчені створили пиво із кавових відходів

Щороку після заварювання кави у світі утворюються мільйони тонн відходів, з яких від 6 млн т до 8 млн...

Американці «зварили» білок з мікроба, що живе в кишечнику горил

Ферментація не є новою розробкою, цей процес вдало використовується для модифікації смаку та текстури рослинних інгредієнтів.Втім, американська компанія SuperBrewed...

Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

Унікальний чай компанія презентувала на виставці Biofach, найбільшій виставці органічної їжі, в Німеччині.Щоб чай було зручно заварювати, мінібукети кріплять...

ТОП-6 фруктів для ефективного зволоження організму

Технології не стоять на місці не тільки в технічному плані, а і в селекції овочів та фруктів. Мова йде...

Може вас зацікавити

Майонез з шоколадом та апельсином — легендарна компанія випустила до Різдва ексклюзивний продукт

Heinz, найвідоміший у світі виробник кетчупів та майонезів, об’єднався...

Шеф з трьома зірками Мішлен тестує універсальну олію із водоростей, яка майже не димить

Олія створена за тим же технологічним процесом, за яким...

Вибір редактора
В продовження теми