НовиниВчені розробили із кавової гущі на 30% міцніший бетон

Вчені розробили із кавової гущі на 30% міцніший бетон

Нова технологія, розроблена вченими в Австралії, перероблює відпрацьовану кавову гущу у бетон – на 30% міцніший за звичайний.

Метод називається піроліз і спрямований на перенаправлення більшості відходів кави замість звалищ на використання в будівельних проєктах.

З відходів кавової гущі команда науковців виробила біовугілля

Це легкий залишок, схожий на деревне вугілля, яким замінили частину піску, що використовується у виробництві бетону.

«Ми отримали найкращу бетонну суміш із біовугіллям з відпрацьованої кавової гущі, піролізованої при 350℃ та замінили нею 15% піску», — розповідає доктор Раджив Ройчанд, провідний автор з Університету RMIT. 

Технологія вважається «енергоефективнішою», оскільки вимагає нижчих температур, ніж зазвичай.

Дослідники RMIT професор Кевін Чжан, професор Джі Лі, доктор Раджив Ройчанд, доктор Шеннон Кілмартін-Лінч і доктор Мохаммад Саберіан

«У нормальних умовах піроліз має високі витрати енергії, тому що вам потрібно підвищити температуру десь від 700 до 900 ℃», — каже д-р Шеннон Кілмартін-Лінч, співкерівник дослідження та науковий співробітник з питань корінного населення RMIT.

Інженери RMIT стверджують, що цей метод є «першим», який довів, що відпрацьована кавова гуща може бути використана для поліпшення бетону.

Реалізація інноваційної ідеї була пов’язана з деякими труднощами. Зокрема, знадобилося близько року, щоб розробити параметри процесу для покращення фізико-хімічних і мікроструктурних властивостей біовугілля. 

На проведення експериментів знадобилося три місяці

Спочатку команда пробувала додавати необроблену відпрацьовану кавову гущу в бетон. Але через «високий вміст органіки» частина органічних сполук просто вимивалася із бетону. 

Іншою проблемою було зниження енергозатрат у процесі перероблювання відходів. Її вдалося вирішити шляхом «зниження температури обробки».

До слова, в одній лише Австралії щороку продукується 75 млн кг відходів меленої кави, більшість яких потрапляє на звалища. Світові кавові відходи оцінюються на рівні 10 млрд кг.

Нагадаємо, раніше американський стартап створив м’ясо із м’якоті фруктів кеш’ю, що завжди йшла у відходи.

Джерела: FoodIngredientsFirst, RMIT

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Nestlé об’єдналася з Future Meat Technologies для розробки продуктів з лабораторного м’яса

Компанія Future Meat Technologies базується в Ізраїлі, минулого місяця вона запустила свій перший завод з виробництва культивованого м'яса.У письмовій...

Кур’єр на батарейці. Доставка роботами та дронами зростатиме на 30% щороку

Обсяг глобального ринку роботів (включаючи дрони та автономні наземні засоби), які працюють на останній милі доставки, до 2027 року...

Сухе пиво — американці створили інноваційну приправу, яка підкорює ринок

"Так само, як New Belgium Brewing робить пиво світового класу, Spiceology створює кращий "смак" пива", — говорять у компанії.У...

Морозиво з рогів лося: литовські ресторатори шокують унікальними рецептами

Оскільки морозиво наповнене конопляною олією КБР, попит на пікантні смаки значно збільшився.Зважаючи на минулорічний успіх морозива з кропиви, пива...

Захисники та захисниці можуть отримати 1 млн грн гранту на власний бізнес

Захисники і захисниці можуть отримати на ці цілі від 250 тис. грн до 1 млн грн. Їх партнер, з...

Перша компанія подала заявку на поставку лабораторного м’яса в ЄС

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.Після того, як...

Може вас зацікавити

Хліб з морських водоростей протидіє гіпертонії та містить багато білку

Технологія біологічної випічки Sea & Flour розрахована на виготовлення...

Супермаркети продаватимуть веганські яйця, які виглядають точно як справжні

Це не перше веганське яйце, але перше, яке виглядає...

Вибір редактора
В продовження теми