НовиниСтартап додав відходи цукрової тростини у хліб, щоб покращити...

Стартап додав відходи цукрової тростини у хліб, щоб покращити тісто

Австралійська компанія Extracta перетворює надлишки фруктових потоків у високоякісні інгредієнти для нутрицевтики, харчової промисловості та косметики.

Род Льюїс, генеральний директор компанії, говорить, що разом з бізнес-партнером вони виявили високий рівень харчових відходів під час подорожі країною.

Наприклад, в одному районі Квінсленда 60% врожаю цитрусових, таких як мандарини, апельсини та лимони, фермери просто викинули, тоді як «інші люди голодують, а ціни на їжу невпинно зростають».

ООН оцінює щорічні світові втрати продукції сільського господарства у 2,5 млн т

В Австралії, за словами Льюїса, щороку викидається 7,3 млн т їжі.

«Якщо ми зможемо використати все, що було викинуто, то збережемо поточний рівень викидів вуглецю, але отримаємо набагато більше, щоб прогодувати людей», — підкреслює Льюїс.  

Зараз компанія використовує для переробки на поживні інгредієнти марну цукрову тростину, виноград, цитрусові та багато іншого. Особливий інтерес викликає саме тростина.

«Цукрова тростина складається приблизно на 15% з харчових волокон, на 15% з цукру, а решта – вода. З їстівних частин викидається половина або більше», – каже гендиректор Extracta.

Extracta використовує цукрову тростину для створення харчових волокон і продуктів для діабету. 

Виноградні відходи (насіння, шкірка та стебла), а також апельсини та апельсинова шкірка, яка залишається від виробництва соку, тощо перетворєються на інші корисні інгредієнти, як то наприклад, харчові волокна чи пектин. До слова, останній вже готують на експорт в США. 

Далі компанія планує взятися за залишки бананів, ананасів, персикові та абрикосові кісточки. Деякі отримані інгредієнти, за словами Льюїса, далі зможуть використовуватися в пекарнях та зооіндустрії. 

Часом застосування можуть бути дуже незвичними. Наприклад, розробники уже виявили, що цукрова тростина значно покращує вихід тіста для випічки. Тісто добре розширюється, тому що краще утримує воду.

Нагадаємо, раніше NEWFOOD.MEDIA повідомляв, що дизайнерка з Іспанії перетворює харчові відходи на засоби по догляду за шкірою, а із кавової гущі вчені створили на 30% міцніший бетон.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Amazon створює розумний холодильник, який перевіряє придатність їжі і поповнює запаси

Ініціативу під назвою Project Pulse очолює відділ фізичного магазину компанії – та сама група, яка розробила Amazon Go (міні-супермаркети,...

Тофу тобі в бургер: Перша веганська мережа почала торгуватися на біржі

Компанія відкрила свій перший ресторан у 2016 р., а два роки потому – власний виробничий цех, що дозволило їй...

Що таке рослинне молоко? Як його вибрати? ТОП кращих замінників молока на рослинній основі

Що таке рослинне молоко? Рослинне молоко – це напій, який сильно нагадує тваринне молоко. Головна відмінність рослинного молока від тваринного...

Молекулярний веганський мед почнуть продавати в Європі з наступного року

Інноваційний продукт американського виробництва просуватиме на новому ринку виробник органічних продуктів Narayan Foods. Зараз продукція компанії представлена в більш...

Захисники та захисниці можуть отримати 1 млн грн гранту на власний бізнес

Захисники і захисниці можуть отримати на ці цілі від 250 тис. грн до 1 млн грн. Їх партнер, з...

Перша компанія подала заявку на поставку лабораторного м’яса в ЄС

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.Після того, як...

Може вас зацікавити

Стартап розробив реалістичну заміну тунця із пшениці та крохмалю

Альтернативну рибу можна готувати, так само як і оригінальну....

Виробник «Нашої Ряби» відкрив лабораторію для дослідів з їжею

В лабораторії експериментуватимуть студенти, науковці та викладачі. За допомогою...

Вибір редактора
В продовження теми