ЄС виділив понад мільйон євро на здешевлення виробництва клітинного м’яса (оновлено)

Спільнота харчових інновацій EIT Food, створена Європейським інститутом інновацій і технологій EIT (органом ЄС) виділила 1,2 млн євро, аби профінансувати три підприємства, які займаються розробкою альтернативного протеїну.

spot_img

Фінансування буде зосереджено на максимальному зниженні витрат виробництва протягом наступних двох років.

Стартапи були відібрані в конкурсі Cultivated Meat Innovation Challenge, організованому EIT Food та Інститутом доброї їжі (GFI). 

Фінансування виділено дослідницьким групам із Великобританії, Німеччини та Ізраїлю.  Вони зосередяться на тому, щоб знизити вартість середовища росту для клітинних культур. На сьогодні це одна із найбільших перешкод для комерціалізації їжі виробленої із клітин через надто високу вартість.

Кошти EIT Food підтримають компанії в подальшому тестуванні ринку та комерціалізації, щоб інноваційні продукти досягли європейських споживачів.

Однією з компаній, які отримали фінансування EIT Food, є німецький фармацевтичний бізнес LenioBio. Її технологія дозволяє швидко вирощувати навіть найскладніші білки – протягом 48 годин. 

Цю технологію можна перенести на виробництво будь-якого білка “у будь-якому масштабі, у будь-якій точці світу – незалежно від того, чи він використовуватиметься для виробництва яловичини, чи лосося”.

Ще один учасник, який отримав фінансування – британська компанія 3D Bio-Tissues, яка виробляє людські рогівки для трансплантації очей. Поєднавши свої фармацевтичні знання з недорогими харчовими інгредієнтами, компанія планує допомогти ефективно вирощувати культивоване м’ясо.

Нагадаємо раніше EIT Food обрав для підтримки стартапи, які розробили інноваційні порошкові інгредієнти – борошно з артишоків, порошок з білих водоростей та жолудів.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Тунець із сочевиці, крабові палички з водоростей — нові тренди foodtech

Багато хто чув про рослинне м'ясо, але настав час іншої тенденції. На тлі виснаження рибних запасів все частіше фінансування...

Каліфорнійці створили перший у світі коктейль для людей з нирковою недостатністю

Renal Support 1.8 — це єдиний у своєму роді органічний коктейль на рослинній основі, для людей з нирковою недостатністю.Щоб...

Американці додали у гарячий шоколад адаптогенні гриби, щоб підвищити його користь

Компанія Laird Superfood, що базується в штаті Орегон, США, розробила суміш для приготування гарячого шоколаду із «функціональними грибами».Порошкоподібний екстракт...

Від учора набори клітин різних тварин для вирощування м’яса можуть купити невеликі стартапи

12 червня 2023 року Extracellular, організація з розробки та виробництва культивованого м'яса, оголосила про доступність недорогих та безліцензійних наборів (банків) клітин...

12 пісних страв на Різдво: як урізноманітнити святкове меню

Кутя Найголовніша страва Різдва – кутя. Це те, що несе в собі дух цього свята! Окрім того, кутя готується з...

Молоко за рецептом від штучного інтелекту буде краще звичайного

Ginkgo Bioworks, як платформа для клітинного програмування та біозахисту, використовуватиме свої потужності з виробництва білка та платформу генеративного штучного...

Може вас зацікавити

Mars наповнить свої найвідоміші цукерки смаком гірчиці

Гірчичні солодощі будуть доступні протягом обмеженого періоду часу. Їх...

Виробник пребіотиків із цикорію інвестує 30 млн євро в розширення, щоб наздогнати попит

BENEO оголосив про багатомільйонну інвестиційну програму для розширення заводів...

Вибір редактора
В продовження теми