Два європейські проєкти з’ясували, як вирощувати м’ясо в космосі

Два дослідницькі проєкти у Великій Британії та Німеччині, що реалізуються за підтримки Європейського космічного агентства (ESA), отримали багатонадійні результати щодо можливостей виробництва лабораторного м’яса в космосі.

spot_img

Команди складаються з німецької компанії Yuri та Reutlingen University, а також британських фірм Kayser Space, Cellular Agriculture і Campden BR.

культивоване м’ясо дасть можливість астронавтам виробляти свіжі та знайомі продукти харчування на місці

Як правило, упаковані матеріали мають термін придатності два роки, що робить їх непридатними для астронавтів, яким потрібна поживна їжа в довгострокових проєктах, пояснює інженер ESA Паоло Корраді. 

«Враховуючи обмеженість ресурсів у космосі, вирощування свіжої їжі на місці буде необхідним для підвищення стійкості та самодостатності місії. Також це забезпечило б психологічну підтримку екіпажу», — каже він.

Британська та німецька команди працювали незалежно один від одного і порівнювали наявні в космосі білкові альтернативи на основі рослин або водоростей з культивованим м’ясом з точки зору поживної цінності. Обидві команди придумали різні методи виробництва та технології біореакторів.

«Після аналізу обидві групи дійшли схожих висновків і припускають, що ідея виробництва культивованого м’яса в космосі не є надуманою і вимагає подальших досліджень», — говорить Корраді.

ESA додатково розробляє технологію, яка покращує біопроцеси та метаболічні ресурси на борту космічних кораблів, що може допомогти в проєкті з культивованого м’яса, додає також Крістель Пайл, інженер із життєзабезпечення ESA та член команди з виробництва культивованого м’яса.

«Ми створюємо наземні прототипи, щоб досліджувати, наприклад, системи замкнутого циклу, які відновлюють поживні речовини та переробляють метаболічні відходи. Це також можна застосувати до виробництва культивованого м’яса, щоб відновити живильне середовище, яке ми даємо клітинам», – говорить він.

Агентство додає, що попереду ще багато роботи, перш ніж астронавти зможуть їсти культивоване м’ясо. «Це те, що все ще перебуває в зародковому стані, тому ми запропонували дорожню карту, яка окреслює кроки, необхідні для розвитку необхідних технологій і заповнення поточних прогалин у знаннях», — зазначили в ESA.

Нагадаємо, раніше для космосу розробили ароматну їжу в інноваційному пакуванні. Також була пропозиція у якості білка для астронавтів використовувати тютюнових шкідників.

Джерела: ESA, The Green Queen

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Польська компанія створила м’ясо із конопель та просить не асоціювати його з каннабісом

Hempeat перетворила насіння на функціональні інгредієнти, з яких виготовила рослинне м’ясо, котлети для гамбургерів та фрикадельки. Продукти також містять пшеничний...

Спортсмени підсіли на коров’яче молозиво: продажі зростатимуть на 6% щороку

Такі припущення у ході свого дослідження висунула група аналітиків Transparency Market Research (TMR).Молозиво великої рогатої худоби набуває популярності у...

На створення окремого інституту по вивченню кліткового м’яса виділили 10 мільйонів доларів

Ця фінансування є частиною інвестиції у $146 млн, які Міністерство сільського господарства США (USDA) роздає за програмою створення стійких...

Коктейль з левовою гривою. Енергетичний шот на травах та грибах знижує стрес та навіть вагу

Енергетичний напій виготовляється на рослинній основі та має смак ягід. На розробку рецептури пішло п’ять років Запатентована формула включає адаптогени, трави,...

12 пісних страв на Різдво: як урізноманітнити святкове меню

Кутя Найголовніша страва Різдва – кутя. Це те, що несе в собі дух цього свята! Окрім того, кутя готується з...

Молоко за рецептом від штучного інтелекту буде краще звичайного

Ginkgo Bioworks, як платформа для клітинного програмування та біозахисту, використовуватиме свої потужності з виробництва білка та платформу генеративного штучного...

Може вас зацікавити

Майже $1 млн зібрав шведський стартап на розробку жиру для рослинних стейків

Раунд очолив Nordic FoodTech VC, серед решти інвесторів —венчурна...

Схрумати хробака: вчені ЄС підтвердили безпечність білку з личинок комах

Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA — Далі)...

Вибір редактора
В продовження теми