З’являться перші молочні продукти на лабораторній сироватці, яка повністю ідентична коров’ячій

Новозеландська лабораторія Daisy Lab, що займається прецизійною ферментацією, успішно масштабувала виробництво сироватки, ідетничної тваринній, відкривши нову віху у молочній промисловості.

Daisy Lab налагодила повний виробничий процес — від мікробів до створення кінцевого продукту — порошку сироваткового протеїну.

Продукт виготовляється ферментерах об’ємом 10 л

Ферментаційна платформа може виробляти 10 г білка на літр середовища для вирощування. Це втричі перевищує початкову ціль у 3 грами. 

Такий високий вміст білка дозволяє Daisy Lab використовувати для виготовлення протеїнового порошку ту саму ультрафільтрацію, діафільтрацію та обладнання, яке використовується на традиційних молочних заводах. 

Мікробний протеїн уже пройшов необхідні тестування. Наступним кроком стане створення інноваційних прототипів їстівних продуктів.

Daisy Lab пояснює, що за поживністю сироватковий протеїн повністю ідентичний коров’ячому, і його можна використовувати для виробництва молочних продуктів.

До слова, заснований у 2021 році трьома жінками, стартап демонструє неабиякий прогрес. Уже за перший рік роботи команда виявила три системи експресії сироваткового білка за допомогою дріжджів і зібрала $1,5 млн для масштабування виробництва. Перші кошти на старт наукових досліджень компанія отримала від уряду.

Зараз Daisy Lab веде переговори з місцевими виробниками морозива та йогурту, і натякає, що «обмежена серія морозива, що містить мікробний сироватковий білок, цілком може з’явитися на карті в не дуже віддаленому майбутньому».

Нагадаємо, раніше NEWFOOD.MEDIA повідомляв, що мікроби ферментують із фруктових відходів жир, який замінить пальмову олію.

Джерела: Daisy Lab, Vegeconomist

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

Перше у світі баночне безалкогольне вино отримало мільйони інвестицій від відомих інвесторів

Раунд очолив Rockies Venture Club. У фінансування взяли участь відомі інвестори, включаючи Філа Донна, попереднього генерального директора Campbell Soup...

Свиняча шкіра з корицею, яблуком та журавлиною — 60-річна компанія підриває ринок сміливими закусками

Лімітована версія закусок Southern Recipe Small Batch продаватиметься обмежений час протягом цієї осені у роздрібних магазинах. 1 упаковка розміром у...

Продовольчий гігант: яскраві кольори та смаки зруйнують кордони на ринку їжі

Це – яскраві кольори, економічні пропозиції, цілісне самопочуття від споживання продуктів та місцеві смаки. Висновки об’єднали штучний інтелект з аналізом...

Тістечка з чайних відходів знижують ризик ожиріння. Дослідження

Чай та кава відомі як джерела антиоксидантів, нерозчинної клітковини, незамінних амінокислот, цукру з низьким глікемічним показником, калію та кальцію.Однак...

Стартап створив «пігулку» для імунітету із секретного інгредієнта королівського торта

Жувальні цукерки підтримують імунне здоров’я та містять утричі більше органічних ягід бузини, ніж багато провідних брендів. А також не...

Хутро з кропиви — у Копенгагені показали нові рослинні тренди моди

Вони створені у стилі популярних сумок Ganni Bou, але цього разу – з унікальних біоматеріалів. Матеріал для пошиття сумок для...

Може вас зацікавити

Вершковий смак, білок та мінімум цукру. Із ячменю вперше створене повноцінне молоко

У ячмінному молоці є те, що шукають споживачі –...

У найближчі десять років має з’явитися 800 заводів з виробництва рослинного м’яса

Про це свідчать прогнози некомерційної організації Good Food Institute...

Вибір редактора
В продовження теми