НовиниШвейцарці створили із рідкісних яблук добавку проти старіння

Швейцарці створили із рідкісних яблук добавку проти старіння

Швейцарський виробник інгредієнтів Mibelle Biochemistry отримав схвалення Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA) на біомасу клітинної культури плодів яблук PhytoCellTech Md Nu. Це – новий харчовий інгредієнт, який можна використовувати як добавку для протидії старінню.

«Для харчових продуктів це досить нова технологія. Захоплююче бачити, яких ефектів проти старіння шкіри ми можемо досягти», — каже Торстен Гроте, керівник відділу харчових продуктів та здоров’я Mibelle.

Для розробки нового продукту Mibelle використала швейцарський сорт яблук Uttwiler Spätlauber. Він обраний через унікальну здатність до тривалого зберігання. Протягом всієї зими шкірка яблук навіть не морщиться. 

«Це яблуко зберігається кілька місяців без усадки шкірки. Навіть після снігопаду воно лишається свіжим на деревах. Схоже, що сорт має деякі специфічні властивості, що сповільнюють старіння плодів порівняно з іншими, комерційними сортами яблук», — розповідає Гроте.

До речі, дерева Uttwiler Spätlauber знаходяться в списку збереження швейцарського фонду ProSpecieRara як такі, що перебувають під загрозою зникнення.

Технологи розповідають, що для створення клітинної культури потрібен лише маленький шматочок яблука. Це звучить легко, але знадобилося кілька років, щоб налагодити комерційну стабільну виробничу лінію інноваційного продукту.

Перші дослідження показують, що винахід може дійсно підвищити життєздатність клітин шкіри, що може призвести до покращення її щільності та пружності.

Для розмноження диференційовані клітини яблука культивують у рідкому середовищі. Середовище містить сахарозу, вітаміни, мінерали, мікроелементи та два синтетичних аналоги рослинних гормонів, бензиламінопурин та 2,4-дихлорфеноксіоцтову кислоту. Основними компонентами отриманої яблучної біомаси є вуглеводи, в тому числі полісахариди, та білки. Також у складі є жирні та органічні кислоти.

Нагадаємо, раніше українська компанія створила альтернативу м’яса, що гальмує старіння. Основний інгредієнт – коноплі.

Джерело

Написати відповідь

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Схожі теми

$80 млн на хмарні біореактори: виробництво їжі майбутнього поставлять на потік

У сфері біоферментації не бракує інновацій. Натомість спостерігається явний дефіцит виробничих потужностей, де стартапи продовжували б розробку нових стійких...

Канадський стартап створює морепродукти із грибів енокі та кореня чистотілу

Розробка Seed to Surf базується на дослідженні вподобань споживачів. У компанії говорять, що 71% людей готові платити більше за...

Желе з біореактора: стартапи шукають нові способи створення желатину

Textura Tempo позиціонується як «новий тип желатину», може використовуватися для кремів, начинок, замороженої випічки та решти термочутливих продуктів.Інгредієнт можна...

З чистої етикетки. У виробників рослинних гамбургерів з’явився новий конкурент

Бургер unMEAT складається з інгредієнтів без ГМО, містить 230 калорій і 17 грамів білка на порцію. У його складі...

Захисники та захисниці можуть отримати 1 млн грн гранту на власний бізнес

Захисники і захисниці можуть отримати на ці цілі від 250 тис. грн до 1 млн грн. Їх партнер, з...

Перша компанія подала заявку на поставку лабораторного м’яса в ЄС

Компанія намагається вивести на ринок гібридні ковбаски, які складаються із лабораторно вирощених клітин м’яса та рослинних інгредієнтів.Після того, як...

Може вас зацікавити

Wine Wall — автономний кіоск для продажу вина з роботом-сомел’є

Ідея проекту в тому, щоб запропонувати магазинам та ресторанам...

Найменший у світі овоч може стати наступним суперфудом для схуднення

Про це заявили Ефі Еяль, генеральний директор Mankai та...

Вибір редактора
В продовження теми